Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korotok óta használt...

Hány éves korotok óta használtok tampont? Mikor? Amikor elsőre használtatok tampont még szűznek voltatok? Milyen érzés volt úgy felrakni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 23. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Kb 14 éves koromtól használtam ~20 éves koromig, aztán úgy felborult a hüvelyflórám, hogy fél évig orvostól orvosig jártam, mire helyrejött, sajnos azt sem tudom, hogy mitől jött helyre. Viszont azóta betétet használok csak, nem merek tampont. Nyáron sajnos pont aznap jött meg, amikor nagy családi strandolás volt, kellett használjak, el is kaptam valamit, két hónapig szenvedtem vele, a hüvelyflórám még most is nagyon labilis sajnos... 😶

Ha visszamehetnék az időben, nem használnék egyáltalán. Amúgy 19 évesen vesztettem el a szüzességem, szóval cirka 5 évig szüzen használtam, nem befolyásolta.

2023. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
83%

Szia! Én nagyon nem szeretek tampont viselni, számomra kellemetlen és nem higiénikus, ha nem otthon tudom felhelyezni.

Ha mégis muszáj tampaxot használok (talán azt érzem leghigiénikusabbnak,amikor használom), és mivel nem erős a vérzésem nekem a kisebb méretek tökéletesek.


Kb 18 évesen próbáltam ki, akkor még szűz voltam.

19 évesen már elvesztettem a szüzességem, és előtte-utánna nem tapasztaltam különbséget a ki-be helyezés során. Nagyobb méretű tamponoknál nem tudom van-e különbség szüzesség/nem szüzesség kapcsán érzetben.

2023. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
83%
15 évesen és nem volt gondom vele, pár nap után már simán ment. Viszont azóta is csak a legkisebb méretet tudom használni, pedig rég nem vagyok szűz, szóval ebben nem volt változás.
2023. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

17 éves koromban próbáltam ki. Könnyen felment,viszont amikor kivettem a megnőtt tampont, az megszakította a szűzhártyámat. Nem volt kellemes érzés...


Utána csak akkor használtam,ha nagyon muszáj volt.


40 éves vagyok. Azóta is elvagyok betéttel. De nekem 12 éves koromtól nagyon erős vérzésem van. Az éjszakai betétet cserélem óránként nappal...Szóval ezért használok inkább betétet. Az a rengeteg vér jöjjön csak ki.

2023. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb.15 éves korom óta csak azt használom minden alkalommal. Szűz voltam és eleinte nem sikerült felrakni,aztán többedik próbálkozásra mégis. Nem éreztem különösebbet.
2023. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

5!


Nem a felrakás a gáz,amikor még a tampon pici,vékony. A kivétel a gáz,mert nem biztos, hogy kifér a szűzhártya résén. Mivel megnő a vértől.

2023. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6


Oké, akkor pontosítok: a kivétellel se volt semmi baj. Egy idő után normál méretűt is használtam, szintén szűzként. Sosem fájt, tehát feltételezem, hogy épen maradt. Persze, különbözőek vagyunk, másnál lehetséges, hogy problémát okoz az, ami nálam nem..

Eredetileg a felrakást kérdezte a kérdező, azért válaszoltam arra, de teljesen jogos a megjegyzésed.

2023. okt. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 harebell ***** válasza:
91%
14 évesen használtam először, kamaszként és huszonévesen főleg tampont használtam, már nem használom vagy csak nagyon ritkán. Mivel nagyon gyenge a vérzésem, nekem nem praktikus, nem szeretem. Amúgy szűzen használtam évekig, azzal nem volt gond.
2023. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen használtam tampont mert szertornáztam..szűz voltam de simán fel tudtam rakni..
2023. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!