Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magán nőgyógyász SOS?

Magán nőgyógyász SOS?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még magán nőgyógyászati rendelésen. Egy “Nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat + citológia” (ami kb. 30.000 Ft) alatt meg tudnak állapítani pl egy gombás fertőzést, vagy hüvelygyulladást, ha van? És segítenek ennek a kezelési módjában?

Vagy ilyen problémával pontosan mire kérjek időpontot? Köszi!!!



2023. okt. 25. 19:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve, ha elmegyek erre a “Nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat + citológia”, tovább fog küldeni pontosabb kivizsgálásra ami még egy vagyonba fog kerülni?
2023. okt. 25. 19:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hol vagy helyileg?
2023. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg meg tudják állapítani, és ebben az árban van egy rákszűrés is.

Az más kérdés, hogy ha valamiért mégsem tudja egy vizsgálatból megállapítani, hanem el kell küldeni a kenetet tenyésztésre, de nekem ilyen még csak az ügyeleten történt (a várandósságom alatt).

2023. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha gombás fertőzésre gyanakszol akkor vegyél canesten hüvelytablettát meg krémet és kész. Emiatt kár orvoshoz menni. Ha nem javul a kezelés végéig akkor menj dokihoz mert akkor más a gond.
2023. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Amikor bejelentkezel citológiára, ott mondhatod, hogy milyen egyéb panaszaid vannak még, van amikor a gyulladás és egy gombás fertőzés szabad szemmel is látható mindenféle kenet vétel nélkül, szóval nem kerülne többe.
2023. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4; 5: SZTKba elvileg hüvelygyulladást állapítottak meg. Kaptam Klion-D hüvelykúpot amit el is használtam. Pár hónapra rá szinten nem volt jobb a helyzet így SZTKba azt állapították meg: “sarjadzó gomba” nincs, e-coli található a hüvelyemben de idézem az orvost: ő erre nem is szedne gyógyszert, de azért felír augmentint hogy megnyugodjak. Azt többnyire szedtem illetve utána GYNOPHILLUS hüvelytablettát alkalmaztam. De még mindig nem olyan mint régen, amikor tutira nem volt semmi bajom. Ezekután nagyon tanácstalan vagyok ezért szeretnék elmenni magánba inkább és fogalmam sincs hogy milyen problémára gyanakodhatnék.

Egyébként túlzott váladék a problémám, illetve a bugyim a nap végére kellemetlen illatú, szinte aceton szagú szokott lenni. Köszi😊

2023. okt. 29. 23:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Kenetvétel KELL, mondd neki, hogy baktérium- és gombatenyésztésre jöttél, különben ő is csak ránézésre ír fel hasztalan vackokat, mint nekem, én is magánban voltam. Rögtön a kenetvétellel kell kezdeni, sajna ez is plusz min. 10 000 Ft. De nyomatékosan kérd, különben nem vesz komolyan! A magánban is szeretnek szórakozni az emberrel, a lényeg, hogy minél többször visszamenj, otthagyva jó sok pénzt, pénzéhes dögök ezek. Nincs röntgenszemük, KÖTELEZŐNEK kéne lennie ilyenkor a kenetvételnek, mégse alkalmazza mind, úgy kell nekik könyörögni. Ne hagyd magad lerázni egy egyszerű kúppal, derítse csak ki pontosan, hogy mi a probléma, amire aztán a megfelelő gyógyszert írja fel, ez a doki dolga!


Másvalaki jobban megfogalmazta nálam, bemásolom némi kiegészítéssel:


„Az a baj, hogy sok nőgyógyász nem csináltat laborvizsgálatot, csak megvizsgál, és ez alapján ír ki gyógyszert. De ha a laborban nem állapítják meg, hogy pontosan mi okozza a folyást/fertőzés/gyulladást, akkor nem biztos, hogy a megfelelő gyógyszert írja ki.


Sokszor csak vaktában lövöldöznek a gyógyszerekkel, és ezért van, hogy a több gyógyszer után sem gyógyul meg valaki, mert a sok nem megfelelő gyógyszertől csak még ellenállóbbak lesznek a kórokozók, és így még nehezebb őket kiírtani.


Ezért kellene már az elején pontosan megállapítani, hogy mi okozza a folyást/fertőzés/gyulladást, és a megfelelő gyógyszert adni rá, a megfelelő ideig, a megfelelő mennyiségben.”


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__2010..

márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!