Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Már olyan november-december óta van, hogy akár reggel is ennyire fel vagyok puffadva... Emlékszem, már vagy 2 éve is lattam, hogy reggel ennyire megtud nőni a hasam, volt, hogy suliban is néztem, ha kiengedem a hasamat, kemény, puffadt. De mi lehet a probléma? Barátommal, több, mint egy éve élünk szexuális életet, nyilván gumival, nemsoká fogamazasgátlóval. Fél éve nagyon fáradt vagyok, hullik a hajam, illetve nagyon nehezen fogyok, 74-ről 76-77re felment a súlyom. Minden reggel szinte ilyen nagy a hasam, de minden hónapban megjön rendesen, sőt, ugyanolyan erős és fájdalmas, mint mindig, nyáron csináltam két terhességi tesztet is, az egyiket július elején, a másikat augusztus elején, mind2 negatív lett... Július végén ráadásul rákszűrésen is voltam, ahol hastapogatás közben is nézett az orvos alul, szóval csak látta volna, ha van vmi... Nincs semmi terhességre utaló tünetem, nem tudom, hogy akkor mitől ennyire nagy a hasam... Az nyugtat meg, hogy már régebb óta fennáll a dolog, csak meg vagyok kicsit ijedve. Szinte az egész kemény, leginkább alul. Lehet terhesség, vagy mi ez? November közepére kaptam időpontot vér-és vizeletvizsgálatra, mert pajzsmirigyre gyanakszom, több családtagomnak is van... linkelem a képet.


[link]



2023. okt. 26. 11:14
 1/8 A kérdező kommentje:
ja, és egyébként teljesen be is tudom húzni a hasamat, akkor teljesen lapos és nem látszik semmi, de ha kiengedem, mint egy 5-6 hónapos terhes 😔
2023. okt. 26. 11:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg endorkrinologiai vagy gasztroenteorologiai ok all a hatterben. Lehet sima stressz is de etelallergia is. Vagy onmagaban ag ha tul sok feldolgozott cuccot eszel. Nekem pl a feher lisztes dolgok utan par oraval szokott oriasra noni es megkemenyedni.

Legjobb dontes hogy kivizsgalod es ott majd tobbet mondanak mint amit mi itt latatlanban tudunk

2023. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fajta puffadás emésztőrendszeri problémára utalhat. Tele vannak a beleid gázzal, ez általában akkor van, ha megborul a baktériumok száma a bélben. (SIBO) Lehet inkább gasztroenterológust kéne felkeresned.
2023. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg egy jo etrenddel helyreáll. Diagnosztika mindenkepp kell
2023. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Reggel puffadsz, utána helyreáll? Akkor a nőgyógyászati probléma nem valószínű. Gasztroenterológushoz menj.
2023. okt. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolkozz a neveken!!!

Amúgy gratulálok!

2023. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos egész nap. Érzem hogy picit feszül, kemény, meg mocorog a hasam, a beleim konkrétan.
2023. okt. 26. 12:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézess egy TSH szintet, lehet pajzsmirigy probléma.
2023. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!