Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Történt már veled ájulás...

Történt már veled ájulás iskolában vagy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Tudták a körülötted lévők (tanárok, osztálytársak, munkatársak?), hogy mit kell ilyenkor csinálni, hogyan kell kezelni egy ilyen rosszullétet?

19L



2023. okt. 31. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Ha csak vércukorszint/vérnyomás ingadozás az ok, akkor gyakran magától a vízszintbe kerüléstől magához tér az ember, mert nagyobb mennyiségű vér tódul az agyába. Tenni sokat nem lehet, a lábakat lehet magasabbra emelni, mint a fej, hogy ezt a folyamatot gyorsítsák, arcpaskolás, nedves kendővel arc megtörlése segít. Ha már magához tért egy pohár víz, vércukor lezuhanása esetén szőlőcukor, pár falat gyümölcs, keksz segít helyrejönni. Ha rendszeres az ájulás érdemes kivizsgáltatni.


Ha más okozza az ájulást, valami komolyabb, akkor stabil oldalfekvésbe helyezés és mentő hívása, amit lehet tenni. Munkahelyen x fő létszám felett kell legyen y db fő (nem tudom a pontos hazai szabályozást), aki részt vett elsősegély tanfolyamon, gondolom iskolák esetán hatványozottan így van, plusz azért a mai világban szerintem ezt az alapdolgot (stabil oldalfekvés, mentő) sok felnőtt tudja, akinek pl. jogsija van biztos, ennyi legalább megmaradt.

2023. okt. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
26 éves voltam mikor egy büfében dolgoztam este egyedül és epilepsziàs rohamom volt. Elájultam és arra eszméltem, hogy ég csomó ember vesz körül és már jön szirénàzva a mentő. Be is vittek a neurológiàra 4 napra, de semmit nem találtak, csak a járókelők által elmondottak alapján fogták rá, hogy rohamom volt. Nem volt kellemes az az este.
2023. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Majdnem ájulás. Nagyon erős menstruáció miatt majdnem kivéreztem...ha nem tolnak alám egy széket, elájulok. Férjem értem jött.
2023. nov. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Tavaly tesiórán első vagy második órán, mert azt megelőző 5 napban nem ettem. Nem ájultam el teljesen, ez egy ájulás közeli állapot volt. A tesi tanár odajött és elkapott mielőtt a földre estem volna, lefektetett, meglazitotta a felsőmet és felemelte a lábaimat. Aztán szép lassan felültett, és szólt osztalytarsamnak hogy hozzon egy pohár vizet. Óra után pedig kaptam egy szőlőcukrot.
2023. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!