Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért jön meg előbb?

Miért jön meg előbb?

Figyelt kérdés

Eddig 28-29 napos ciklusaim voltak, most meg 4 hónapja 25 naposak. Idegesít.. 42 éves vagyok. Nemrég voltam belgyogyasznal kivizsgáláson, mert hullik a hajam és a belgyógyász csinált női hormonpanelt. Minden rendben volt.. a progeszteron szintem alapján volt peteérésem abban a hónapban, mégis azután már volt 3 v 4 ciklusom és mind 25 napos volt.

Voltam most nőgyógyásznál is rakszürésen, 2 hete, de annak még nincs meg az eredménye.



2023. okt. 31. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan azt hittem, hogy én írtam ki a kérdést. Csak én lassan 40 éves vagyok. Ugyanezek a tüneteim, 28 napos ciklusom 23 napra csökkent. Eddig max. 5 napig végeztem, most 7-8. Nőgyógyászom szerint premenopauza. Cito eredményre várok én is.
2023. okt. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hmm, ettől féltem.. még régebben egyszer utána olvastam ennek az egésznek és valamiért úgy rémlik, hogy eleinte nem rövidebb hanem hosszabb ciklusok vannak, aztán rövidebb majd elmarad. De lehet rosszul emlékszem.
2023. okt. 31. 22:56
 3/7 A kérdező kommentje:
És te érzed a peteerest? Én most már annyira elkeseredett voltam, hogy csináltam egész hónapban a hőmérőzést, mint amikor anno gyereket akartunk.. na szóval nekem elvileg a 18. v. 19. napon volt most. Kíváncsi leszek mikor jön meg ezek után, mert már fáj a hasam és ma van a 23. Nap.
2023. okt. 31. 22:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érzem a peteérést, de csak 2 havonta, jobb oldalon. 4-5 órán keresztül úgy beszúrkál, hogy azt hiszem, hogy vakbélgyulladásom van. 23-án jött meg, de még mindig vérezgetek, főleg pisilés után.
2023. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:( mondjuk nekem ez nagyon változó, hogy meddig tart. Van amikor csak kb 4 napig de előző hónapban egész sokáig tartott.. de vagy 8-9 napig is. Akkor viszont már csak kicsit rózsaszínes nyálkás valami jött csak, nem rendes vér. Bocsánat, nem akartam így részletezni, de azért tartom fontosnak, mert ez is egy furcsaság hogy elvileg akinek progeszteron hiánya van vagy alacsony a progeszteronja, arra a vérzés előtti barnázás jellemző tudtommal, de nekem olyan nincs, inkabb ez a hosszabb menstruáció fordult elő, de ez is csak egyszer..


Ezért is gondoltam én is inkább a premenopauzára. Sajnos..vagy tévedek?

2023. nov. 1. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen nyálkás, nem rendesen vérzek. Mondjuk én még korainak tartom. Márciusban töltöm a 40-et. Anyukám 40 évesen már nem menstruált, így nálam is benne van a pakliban.
2023. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én sosem kérdeztem.


Igen szerintem neked korai. De ez az állapot elvileg sokáig eltarthat, nem?

2023. nov. 1. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!