Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nincs túl későn a műtéti időpont?

Nincs túl későn a műtéti időpont?

Figyelt kérdés

Idén júliusban voltam üzemorvosi vizsgálaton, aminek a része a mammográfia, itt egy jóindulatúnak tűnő elváltozást talált az orvos, megnyugtatott, hogy szerinte ciszta, de a képlet tisztázására biopsziát javasolt. Augusztusban kb könyörögnöm kellett a nőgyógyászomnak, hogy adjon beutalót, de legyintett, hogy jóindulatú, végül adott egyet, októberre sikerült is időpontot kapnom. Mivel jóindulatúnak titulálta két orvos is, úgy voltam vele, hogy kivárom az októberi időpontot, nem megyek magánorvoshoz ezzel.

Még a biopsziát végző hölgy is legyintett, hogy jóindulatú, de 2 héttel ezelőtt megjött az eredmény és kiderült,hogy sajnos nem az.


Ezután kb az utolsó utáni követ is megmozgatva, hatalmas veszekedés árán a nőgyógyászom javasolt egy orvost a Kék golyó utcai onkológián, végül bejutottam hozzá.

December 14-én tudna megműteni, azt mondta, kicsi elváltozás (8 mm), jó helyen van, szerinte nagyon kezdeni stádium, de azt mondta, hogy ha bejutok olyan orvoshoz, aki hamarabb műt, elfogadja, rám bízza. A daganatot veszi csak ki, és az őrszem nyirokcsomót egyébként.


Aki átment hasonlón, mit gondol, nincs "későn" a december 14? Tisztában vagyok a túlterheltséggel, azzal, hogy ez egy kicsi elváltozás, de félek, mert nem tudom, milyen stádium, milyen besorolás, semmiféle vizsgálatra nem küldött el, még egy vérvételre sem. Elmondása szerint nincsenek áttétek ilyen kicsi daganatnál, ne aggódjak.


Megmondom őszintén, miután 3 hónapig 2 orvostól hallgattam, hogy jóindulatú (még a biopsziát végző hölgy le is hordott, hogy minek tartom fel ilyenekkel, mikor látható az ultrahangon, hogy ez egy ciszta), már nem tudom, mit higgyek, mit gondoljak. A nőgyógyászom semmiféle kérdésre nem adott egyértelmű választ, azt mondta, a műtét után minden kiderül, de én ezt nem bírom lelkileg. Nagyon félek, hogy mi vár rám, nem értem, hogy miért nem csinálunk vizsgálatokat, mire várunk. Úgy érzem, hogy nincs senki, akihez tudok ezzel kapcsolatban fordulni és kérdéseket feltenni, hogy ilyenkor ennyi idő normális-e, ha eltelik, mit érdemes ilyenkor tenni.


Nem akarok elégedetlennek tűnni, kérlek ne így értsétek. Tudom, hogy ezerszer rosszabb híreket kapnak mások, tudom, hogy baromi nagy szerencsém van, hogy idejében megtaláltuk - illetve hogy erőltettem a biopsziát, amire két orvos csak legyintett.


Mióta tudom a diagnózist, hol nagyon bátor vagyok és elszánt, hol magamba roskadok.

Tud esetleg valaki tapasztalatot megosztani, segíteni?

Hálásan köszönöm előre is a válaszokat!



nov. 5. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Dec 14 az már elég közel van, és azért a Kék golyó utcai onkológia nagyon jó, szóval nem kerülsz rossz kezekbe. Sajnos több ismerősöm és családtagom is járt így, családtagomnak ennél kisebb hasonló daganatot találtak, és neki egy kezdő orvos aki még gyakorló volt Ő szúrta ki, és a főorvos javasolta a további vizsgálatot ahol kiderült hogy rosszindulatú, és neki másfél hónapot kellett várnia műtétre, de a vizsgálat óta eltelt több mint fél év, és akkor is jó pár hónap mire kiderült hogy az bizony rosszindulatú. A műtét előtt 1 héttel újabb vizsgálat, megnézték hogy mennyire változott az előzőhöz képest, semennyire és mondták hogy itt az a pár hónap esetleg 1-2 év még nem akkora baj, viszont ha évekig van elhanyagolva akkor már lehetnek nagyobb gondok. Szóval a te esetedben már felesleges gyorsan másik orvost keresni mert annyira korábban úgysem fognak már megműteni még akkor sem ha holnap elmész egy magán orvoshoz, odaviszed a papírokat orra alá teszed hogy ez van és műteni kell, akkor is max 1-2 hetet ha nyernél ezzel, többet nem hiszem. Az a baj hogy már a magán orvosok is igen csak le vannak terhelve a "csodálatos" eü. miatt, szóval már az sem megy sokkal gyorsabban, még ha 1 milliót is odacsapsz nekik akkor sem.

Ha mondjuk jövő év tavaszán lenne a műtét vagy még később akkor persze érdemes keresgélni, de így nem. Ha meg annyira életveszélyes lenne akkor már rég túl lennél a műtéten.


Viszont nem akarlak lelombozni de arra készülj fel hogy a műtét után nem lesz ennyivel letudva a dolog. Egyrészt sűrűn kell kontrollra járnod főleg az elején, aztán jönnek az utókezelések, sugárterápia mindenképp, és esélyes hogy kemoterápiát is előfogják írni. Bár ilyen kicsinél nem szokták, viszont műtét után a kimetszett daganatot úgy fogják kiszedni hogy azt utána elemezni fogják tehát körülötte kell hogy legyen egészséges szövet amit vizsgálni fognak és ha az egészséges szöveten is találnak olyan sejteket amik már utalnak arra hogy terjedt vagy azokkal is van gond, akkor bizony újabb kört kell menned kivizsgálások terén, szövettan stb... és akkor már nincs kizárva hogy még inkább előfogják írni a kemoterápiát, és azt gondolom nem kell részletezzem mivel jár, azon kívül hogy a hajadtól kezdve minden testszőröd kihullik, és az immunrendszered is kb a nullára fog gyengülni.

nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor meg baj van azt kérdezik,hol volt eddig ?

Ezzel akarják kimenteni magukat.

nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudsz elmenni magánorvoshoz a leleteiddel, kérni egy másodvéleményt?
nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

1-es válaszoló, a sugár teljesen biztos, azt már meg is "ígérte" a doki, a kemoterápiára rávágta, hogy "felejtse el, ne parázzon". Tudom, hogy nincs a műtéttel letudva a dolog, sőt... egy vérvételnél a padlóról szednek össze, így meg pláne nem tudom, hogyan fogom ezeket mind viselni. Tudom, hogy el kell, nincs más opció.

nov. 5. 16:14
 5/15 A kérdező kommentje:
3-as, sajnos egyelőre nem találtam olyat, aki fogadni tudna előbb, mint november vége. Még arra is gondoltam, hogy elmegyek magánban hengerbiopsziát csináltatni, hogy legalább lássam, milyen stádium, stb.
nov. 5. 16:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem csinálnak vizsgálatot, mert nincs mit csinálni. Egy laborból vagy egyéb képalkotóból nem derül ki semmi. Első a műtét, a továbbiakat a szövettan fogja megmondani.
nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De nem is core biopszia volt? Egyébként az sem mond stádiumot, csak a műtét.

Mi a pontos szövettan?

nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 qborka ***** válasza:
100%

Az 1.válaszoló jól írja,magánban sem valószínű,hogy hamarabb lenne műtét.



Anyum csak sugarat kapott,miután kevették a melléből a daganatot + sokáig szedett valamilyen gyógyszert. Ez kb 20 éve volt.


A kemótól nem feltétlenül fogsz legyengülni,ha mégis azt kapsz.


Anyumnál tavaly februárban tüdőrákot diagnosztizáltak,a kemo meg sem kottyant neki. A haja kihullott,de az utolsó adag után kb 2 héttel már nőtt is vissza - majdnem duplaannyi és göndör.


Érthető,ha nem vagy mindig optimista.


Minden rendben lesz. 👍


Privátban elkérhetem a dokik nevét vagy legalább az intézményekét? Csak,hogy elkerüljem őket.

nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7-es: C5, malignus sejtkép, sejtszegény minta. A BNO emlő bizonytalan és ismeretlen viselkedésű daganata, illetve morf: 80013, daganatsejt, rosszindulatú.



Egyenletesen véres minta, egy-egy látótérben figyelhetők meg mechanikusan károsodott atypusos sejtek. Keskeny, elmosódott, eosinophil cytoplasmában megnagyobbodott, egyenetlen kontúrú, finoman szemcsés chromatin sejtek láthatók.


7 mm-es, éles kontúrú, elhatárolódott echoszegény képlet.

nov. 5. 16:24
 10/15 anonim ***** válasza:
És nem csináltak core biopsziát? Furcsa.
nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!