Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a másik indok amiért...

Mi a másik indok amiért görcsölhet a hasam?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok és délután mentem volna táncra, de elkezdett görcsölni a hasam. Szóltam anyának, megengedte hogy itthon maradjak. Azt mondta, hogy ha legközelebb ugyanúgy fáj a hasam (már elmúlt néhány órája) akkor mindenképpen szóljak neki. Mert hogy ugye 2 dolog miatt fájhat. Az egyik az, hogy megjön [még nem jött meg] a másik meg a nem tom melyik belem miatt lehet. Többször is kérdeztem, hogy miért lehet a belem miatt, de nem mondta meg. Valaki leírná légyszí?
2010. okt. 19. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy anyukád egy lehetséges vakbélgyulladásra célzott?
2010. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
hol fáj(t)?
2010. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bélgörcs lesz ez. Valószínű érzékenyek a beleid valamire. tejet nem fogyasztottál?
2010. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nem, ki nem állhatom a tejet. Illetve, ettem tejberizst, de attól nem szokott fájni a hasam. Mi van akkor, ha bélgörcsöm van? (Tudom, furcsa kérdés de nem tudom máshogy megfogalmazni)
2010. okt. 20. 06:58
 5/8 anonim ***** válasza:
A hasgörcsnek sajnos több oka lehet. Ezért jobb ha orvoshoz mentek Anyukáddal.
2010. okt. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Ma egyáltalán nem fájt, igaz tegnap is csak délután jött elő (vagy nem éreztem, mert olyan pózban ültem, hogy amikor fájt is, nem éreztem.)
2010. okt. 20. 12:53
 7/8 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak nem válaszoltam. Szóval jobb oldalt lent a csipőm fölött egy picivel, a küldökön vonalában.

Utánaolvastam, egyet bemásolok: "Kezdetben köldök körüli hasfájás van, majd a fájdalom lassan átterjed a has jobb oldalára és lehúzódik a csípőlapát felé. A fájdalom nem szűnik, sőt egyre jobban fokozódik.

A tüneteket hőemelkedés, hányinger kíséri és a fájdalom jelentkezése után órákkal hányás jelentkezik. Az esetek egy részében a vakbél sajátságos elhelyezkedése miatt sűrű vizelési inger, véres vizelet vagy hasmenés léphet fel, illetve a folyamat előrehaladtával magas láz jöhet létre, mely a diagnózis szempontjából félrevezető lehet."


Nos rám egyik sem igaz. A köldököm körül nem fájt, csakis ott, a hol írtam és sosem fokozódott, egyenletesen fájt mindig amikor kifújtam a levegőt. Hányingerem se volt, hasmenésem se, lázas se vagyok. Habár azt nem tudom, hogy mennyi idő ez a folyamat. Szóval nem leeht vakbélgyulladásom?

2010. okt. 20. 12:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam oda, de egyik se jellemző rám a tünetekből.
2010. okt. 20. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!