Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fontos! 21 naponként jön meg,...

Fontos! 21 naponként jön meg, kb.8-9 napig tart a menstruációm. Premens-el kapcsolatos kérdés (többi lent. )?

Figyelt kérdés

Mostanában (vagyis augusztusban is (előtte valamelyik hónapban szintén), és most októberben is) megvolt rendesen, majd rá pár napra (most pl. 3. napra) újra megjött, de csak néhány napig tartott (kb. 3-4).

Az egyik ismerősöm ajánlotta a Premens tablettát, vannak baráti, akiknél segített.

Az lenne a kérdésem, hogy mivel ez a tabletta (utánanéztem neten) a prolaktinszintre hat, ezért ha mondjuk az nekem rendben van, akkor ugye nem árthat? Nem befolyásolhatja a szervezetem rossz irányba? Azt is olvastam, hogy vastagítja a méh nyálkahártyáját, ez sem okozhat gondot (pl. ha nekem elég vastag)

Nem akarok teherbe esni, viszont szeretném, ha ezek a pár napos vérzések megszűnnének.

Egyébként a menstruációm szinte napra pontosan jön meg (max. 1 nap az eltérés)

Egy másik ismerősöm elbizonytalanított a Premens-tablettával kapcsolatosan, elég sok mindent összehordott, kicsit megijedtem, mert ő úgy adta elő,mintha ez egy komoly gyógyszer lenne (ha az lenne akkor szerintem nem adnák vény nélkül)

Mindenkinek köszi a választ!:)

(ne írjátok, hogy menjek orvoshoz, nőgyógyász előtt mindenféleképp meg akarok próbálni természetes gyógymódokat)


19 éves vagyok (szűz)


2010. okt. 19. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig én akkor is azt tanácsolom neked, hogy fordulj nőgyógyászhoz ahelyett, hogy otthon kezelgetnéd magad. Sok olyan szert lehet a patikában recept nélkül kapni, ami nem megfelelően alkalmazva nagy galibát okozhat a szervezetben. Ha annyira ártalmatlan lenne, akkor a benzinkúton és a hipermarketek polcain is ott lenne (bár ez sem igaz, gondolj csak bele, pl. hányféle zsírban oldódó vitamint lehet ezeken a helyeken kapni...). Van, aki ezt felfogja és van, aki ütre-főre szed be mindent, csak mert a sarki zöldségesnek is segített. 19 éves vagy, már meg kell értened, hogy mennyire fontos az egészséged. A nőgyógyásztól pedig nem kell félni, azért tanult annyit, hogy segíteni tudjon a problémáinkon.
2010. okt. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem tudok mást mondani, mint a dokit. Épeszű nő nem kísérletezget magán, nem kockáztat sem vérszegénységet (a gyakori vérzéstől), sem meddőséget (elhanyagolt nőgyógyászati problémák), sem a hormonháztartását nem zavarja össze még jobban.


Ha eddig normális volt a menzeszed, majd hirtelen megváltozott, az nem véletlen. Sajnos ennek oka van, lehet "egyszerű" hormonzavar (de ezt neten senki nem tudja neked garantálni, sem gyógyítani), de lehet súlyosabb is, pl. ciszta. Ne várd meg, amíg nagyobb bajod lesz, ezerrel teperjél el egy nőgyógyászhoz és hagy a kuruzslást.

Tudod egyáltalán, mi az a prolaktinszint? És honnan veszed, hogy neked azzal van baj?

Egyébként ha 21 naposak a ciklusaid, az már önmagában is kezelés igényel 19 évesen, mert az se normális.


A szüzességednek semmi baja nem lesz a nőgyógyásznál.

2010. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!