Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez? Kifejtem..

Mitől lehet ez? Kifejtem..

Figyelt kérdés

2 hónapja voltam nőgyógyásznál ràkszűrésen meg kenetvételen.


A kenet alapján bakteriális vaginozisom van. (Volt) A kenet már a mintavétel után megjött kb. 2 héttel, hívtam is az orvost, hogy mi legyen, de elsőre azt mondta várjuk meg a cytologiat is.


Mivel a kenet tenyésztéses lelet azt írta, hogy lactobacillus nem tenyészett, így gondoltam amíg az orvosra meg a cytologiara várok, addig veszek egy doboz lacrofeelt a patikában és elhasználom. Terhesen is kellett párszor, meg néha használom random mensi után 1-2 napig, így nem volt annyira újdonság.. el is fogyott, nem is volt gond, közben hívott az orvos, megjott a cyto, negativ lett, a fertőzésre akkor írna fel nekem antibiotikumot, meg egy másik huvelytablettat (gynoflor), hogy kikezelje ezt a bakteriális vaginózis dolgot. Utasítás az volt, hogy szedjen végig 7 napig az antibiot, (a férjem is kapott egy 10 napos kúrát) aztán használjam el a 6 kupot és voala, meg leszek gyogyulva. (Addig hazas életét se elhettunk stb, stb..) Na ebből ez lett, hogy a negyedik kúp óta csíp az egész lenn.. komolyan mintha valami savat öntöttek volna belém.. a nővérem szerint ez gomba és az antibio miatt van. Vegyek rá canestent.. hívom majd az orvosom csak múlt héten nem volt elérhető. Házaséletre gondolni sem tudok és ma már vért is láttam a papíron amikor pisilés után kitöröltem... (Biztos nem jött meg)

Kivagyok, van valakinek valami ötlete azon kívül, hogy orvos? Őt legközelebb hétfőn tudom megpróbálni.



dec. 2. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Én hólyaghurutot is el tudok képzelni. Biztosan kellene tudni, honnan jön a vér, és a csípő fájdalom.
dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs ráírva a tájékoztatásra, hogy mi a normális? Csíp, meleg érzet stb, vagy esetleg azonnal hagyja abba az alkalmazás, ha ilyet tapasztal..

Én egyszer kaptam valami kúpot, 2perc után szétégetett, én már mentem is fürdeni, hogy kimossam. Orvos mondta, hogy bizonyos hatóanyag csiphet, ha dolgozik, de ez durva volt.

dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elolvastam mielőtt elkezdtem és mikor elkezdett csípni (a 4. szem után) akkor is.


Ezért is használtam végig, de ez nem múlik azóta sem, pedig már ma lesz a 3. este, hogy nem használom


"Röviddel a készítmény alkalmazása után enyhe szúró vagy égő érzés előfordulhat (kb. a betegek 1,0%-ában). Ritkán túlérzékenységre utaló tüneteket, kivörösödést és viszketést tapasztaltak. Egy esetben allergiás reakciót figyeltek meg a készítményben lévő laktobacilus liofilizátummal szemben."

dec. 2. 22:55
 4/11 A kérdező kommentje:
A holyaghurutra én is gondoltam mert volt már és hasonló volt.
dec. 2. 22:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy magad kezeltél valamit megszokásból. Nem lehet, hogy a természetes floranak ez már sok volt az orvosi kúp mellett?
dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elvileg nem volt természetes flora. (Lactobacillus nem tenyészett ki)


Meg ugye az (a lacrofeel) még az antibiotikum előtt volt...


Igazából ha sikerült is vele természetes florat csinálnom, akkor is azt kiirtottam aztán a 7napos ab. kuraval sztem.. a másik kupot ami csíp meg azután kezdtem el. De amúgy mondtam az orvosnak hogy már túl vagyok egy ilyen kuran, szóval ennek tudatában adta a másikat is utána. Gondolom vagy remélem csak nem írta vna fel a gynoflort ha nem jó vagy nem szabad egymás után használni őket. Na de bármi lehet... Nem bánnám ha abbamaradna végre.

dec. 2. 23:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyetlen egyszer volt ilyen elmenyem, mikor patikaban keszitettek el a kupot, nem gyari volt. A nogyogyaszom azt mondta akkor, hogy megszaladt nagyon a keze a patikusnak keszitesnel, mert nem lett volna szabad.

Egy sargas kup volt, neonszinu folyas, majd a hihetetlen maras utan egy jokora darab neonszinure festodott nyalkahartya darab jott ki belolem.

Szerintem abba kell hagyni csak a kupot, es megkerdezni az orvost. Antibiotikumot persze szedni.

dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már elfogyott pár napja a kúp. Végighasznaltam a kúrát, szóval már mindegy.


Talán mára jobb, de azért még mindig fáj. Egyre inkább úgy tűnik a kisajkamnál fáj, csak bal oldalon, olyan mintha kimarta volna a tabletta. (Nyilván nem maga a tabletta hanem ami kifolyt tőle belőlem..)



Tegnap kicsit bekentem sudokremmel.. hát rosszabb nem lett. Holnap már szerencsere lesz az orvosom, hívom.

dec. 3. 22:50
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Amit találsz otthon, használod, rákened,holott az orvos elmondta mit használj. ne csodálkozz.
dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudod már, hogy mitől volt?
dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!