Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fájhat ennyire a fejem...

Miért fájhat ennyire a fejem menstruáció alatt?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött a fejfájás. A harmadik fájdalomcsillapító után tudtam csak elaludni. Ma egész nap szenvedtem, csak estefele vettem be egy gyógyszert, illetve most megint mert elviselhetetlen újra.

Máskor is szokott fájni menstruáció előtt/alatt, de ez most nagyon durva.



dec. 11. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Hol szokott fájni? Mióta tapasztalod ezt? Sajnos konkrét választ nem tudok.
dec. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Legfőbb okként a méhnyálkahártya leválását kísérő prosztaglandinok felszabadulása miatt, leghatásosabb ilyenkor tapasztalatom szerint a Quarelin nevű fejfájás csillapító, melyben van görcsoldó, fájdalomcsillapító és koffein.
dec. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, veszek ma ilyen fájdalomcsillapítót akkor. Semmit nem javult. Arra keltem 3-kor, hogy nagyon fáj, illetve most is. :( Én nem tudom mi lett velem. Ilyet még nem tapasztaltam.
dec. 12. 05:20
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nekem szokott. (Féloldali, migrén) A hormon szint változás váltja ki. Ilyenkor nekem is a quarelin a leghatásosabb, esetleg ibuprofen (minimum 400 mg-os)
dec. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a tanácsot!

Volt otthon cataflam. Az erősebb. Muszáj voltam reggel bevenni egyet, mert gondoltam nem bírom így ki a napot.

Meg kínomban már vizesruhát tettem a homlokomra. Most valamennyivel jobb, de még mindig érzem tompán a fájdalmat.

dec. 12. 07:57
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Nekem is nagyon erősen szokott, nekem előtte nap. Én a fogamzásgátlóra gyanakszom. Te szedsz?
dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, szedek én is. Nekem is mindig az előző nap a legrosszabb.

De nem minden hónapban van ez. Van amikor meg sem érzem az egészet.

dec. 12. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!