Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehet felgyorsítani a...

Mivel lehet felgyorsítani a menstruációt?

Figyelt kérdés

Sok-sok mindent olvastam, és tudom hogy már volt itt ilyen kérdés, de annyi érvet-ellenérvet találtam… Most szeretném tisztába tenni :)


A mozgás most segít vagy sem? Egyesek szerint a leadott vér előre a szervezet által ,,kimért” vér és kész pakk ha törik ha szakadsz annyit adsz le, így a mozgás segít lehozni.

Mások szerint, ahogy leválik s méhfal, seb keletkezik, és ha mozgunk jobban vérzik a seb. De ezt már több helyen is írták. Így köszönöm ha segítetek :)


Rozmaring tea?


Citrom lé?


A vörösbor nekem még nem opció…


Amúgy a helyzet az hogy kivételesen örültem, hogy egy kicsit előbb megjött, mert így ha 1-2 napot le tudnák csalni a 10-ből azért jobb lenne a karácsonyom :) Ha nem jött volna meg előbb akkor pont a legrosszabb napok jutnának karácsonyra, így a legvége jut, persze már ez is sokkal-sokkal jobb, de azért az lenne a tuti, ha teljesen eltűnne addig.


Lehet kicsit hosszú lett, de előre is köszi a válaszokat :)))



dec. 14. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Bárcsak létezne ilyen, de sajnos nem igazán van ilyen módszer (ami működik is)


Az egyetlen, ami nálam bevált, az a fogamzásgátló tabletta - óramű pontossággal jön, nincs utána az a végtelenségig nyúló barnázás, és még nem is görcsöl annyira.


De csak emiatt nem ajánlom, hogy szedd

dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Én azt kutatnám hogy mi a fenéért tart 10 napig a menstruáció? És ha pont karácsonykor menstruálsz akkor mi van, nem értem? Én volt hogy egy Törökországi nyaralásnál( első külföldi nyaralás, repülés stb) alatt menstruáltam, megoldottam élveztem, fürödtem.Nem értem hogy 2023ban miért akkora nagy probléma ha valaki menstruál..
dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mióta tart a menstruációd 10 napig? Tizenéves vagy és még nem állt be rendesen? Mert a 10 nap nagyon sok, dokinál nem voltál még emiatt?
dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is gyorsítani nem lehet, ez adott.

Másodszor ha rendszeresen 10 napig tart, keres fel egy értelmes nögyógyászt, aki kivizsgálja az okot, egy-egy menzesznek max. 5-6 napog lenne szabad tartania, ha több, ott valami gond van. Nem kell nagy problémára gopndolni, elég, ha a méhnyálkahártya valamiért túl lassan válik le, de minden esetben jól kezelhetö. Amit semmi esetre se fogadj el kezelésként, az a fogamzásgátló tabletta, az csak elfedi a tüneteket és ronja az alapproblémát. Csak egyes orvosoknak ez a legegyszerübb megoldás, nem kell semmit vizsgálni vagy tenn.

dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 qborka ***** válasza:
65%

A 10 nap nagyon nem normális,keress fel orvost.


Ha az utolsó 1-2 nap barna maszat már csak, talán a Rutascorbin segíthet. Egyébként nincs ilyen praktika,amivel tuti hamarabb vége.


Ma 08:15 válaszra: sajnos, nem mindenki ilyen szerencsés. Én korábban a reptérig nem jutottam volna ki , anélkül,hogy ne kelljen kétszer átöltöznöm. Van, akinek nagyon erős és/vagy fájdalmas 😥

dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a semmit, (kiveve az 1-nek aki VALASZOLT)

De az igaz hogy elfelejtettem beleírni, hogy igen, nekem 10 napig tart a vérzésem, ami így van rendjén :) voltam orvosnál, magánba, 3 helyen mindenhol azt mondták vizsgálat után is hogy igen rendben van! És ha már a 10 nap erős is szóval kedves 2-es ezért „probléma” ha nekem nincs épp jókor… persze most ha nagyon muszály kibírom, csak nem lesz épp a kedvenc karácsonyom… mi elég sokat utazunk az ünnepek alatt, ezért mivel erős a vérzés, és nem tudok 1,5-2 óránta cserélni, erősen fennál az átázás. Erre most johetnek a tegyél be két betétet, vegyél vastagabbat válaszok, de így is a elég vastagat használok, és azért 2 betét nem a legkényelmesebb… ezért írtam, hogy ha muszály persze megoldom csak na… értitek azért ilyen helyzetbe ahol egyeseknek az 5. napon már elege van mindenből és örül hogy vége, igen ott én még csak a felénél járok! Úgyhogy el lehet hinni hogy a 10 napra nekem is elegem lesz! ezért tettem fel a kérdést mert ezekre nagyon sok helyen esküsznek…

dec. 14. 09:17
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Karácsony 24.én lesz vasárnap addig még van 10 nap és már megjött nem? Nem értem mit szenvedsz.Világba nem létezik hogy a 8-10.napon olyan erős vérzésed legyen amivel átázol.Milyen orvosnak álcázott személy mondja azt hogy 10 napig tartó erős vérzés normális?? Egyáltalán nem normális.m
dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 qborka ***** válasza:
65%

Már ne haragudj, nem tudom, milyen dokiknál voltál,de csúnyán átvertek ...


A vérzésed elég erős és elhúzódó,ami vashiányos vérszegénységhez vezet,már csak ezért is kezelni kell, nem pedig csak azért,mert "kényelmetlen" az a 10 nap ...

dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 qborka ***** válasza:
65%

Jah, nem tudom, honnan jött a vörösbor ötlet,de nekem nem lett gyengébb / rövid ebb tőle.

Pedig rendes,házi vörösbort iszok néha,pont a vashiányom pótlására.

dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, mi a baj, miért értékelsz le mindenkit?

Én nem szeretnék nyilvánosban segíteni, ezért, kérlek, privátban írj rám. Elég sokmindent tudok ezekről. De ha mindenkit leértékelsz, azt fogják gondolni, hogy a mensifétises pasi írt.

dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!