Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhességet megszakító tablett...

Terhességet megszakító tabletta, erről a fajtàról valakinek van már tapasztalat?

Figyelt kérdés

A héten voltam nőgyógyásznál ahol megállapították hogy terhes vagyok. Sajnos a barátommal 1x voltunk felelőtlenek, meg is lett az eredménye. Ajánlotta, hogy Bécsben egy abortuszra szakosodott kórházban egy Mifegyne gyógyszerrel meg lehet szakítani, és így nincs szükség műtétre. Valaki már hasznàlta kifejezetten ezt a gyógyszert?



25N



dec. 17. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Miért ragaszkodsz mindenképp a gyógyszeres verzióhoz?

Mire oda eljutsz, hogy információt szerzel róla, időpontot kapsz (nem tudom hogy ott adnak-e időpontot vagy csak random besétálsz és ellátnak) addigra már lehet kifutsz az időből, ráadásul a gyógyszeresnek szerintem nem is 12 hét a "határideje" hanem 6-8 hét.

dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerdára van időpontom. Szóval már minden információ és időpontot birtokomban van. És azért ragaszkodom hozzá mert számomra sokkal emberibb megoldás.
dec. 17. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Na majd ha túlleszel rajta gyere vissza és meséld el mennyire emberi volt
dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Minek írsz ide bármit is, ha csak a rosszindulat jön belőled? Nem baj, legyen ma szép napod! :)
dec. 18. 07:52
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
A legtöbb esetben sajnos SZÜKSÉG VAN művi befejezésre, mert nem teljesen ürül ki a méh, szóval vszeg azt nem úszod meg.
dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

A szegedi Nőiklinikán pár éven keresztül elérhető volt, mert adatgyűjtés/kutatás céljából tesztelték, természetesen ellenőrzött, kórházi körülmények között. A statisztikai eredmények alapján sokkal (!) biztonságosabb, mint a jelenleg legkíméletesebbnek tartott vákumos módszer.

Nem mindegy, milyen korú a terhesség, milyen egészségügyi alapállapotban van a páciens, és milyen készítményeket szed mellette. Viszonylag ritkán volt szükség műszeres befejezésre, ellentétben az "életvédő" alfaszövetség tévhitterjesztő írásaival.

Magyarországon kizárólag politikai okokból nincs "étlapon", ugyanúgy, ahogy a művi meddővétételt is politikai, népszaporulati okokból tették szinte lehetetlenné.

Ami tényleg hátrány, és én inkább az altatással járó vákumos módszert választanám emiatt: erős görcsökkel, fájdalommal jár, amit nem csillapíthatnak.

dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

#3 vagyok, az miatt írtam amit az utolsó válaszolt.

Eddig minden tapasztalat amit olvastam róla az volt, hogy kb fetrengtek a fájdalomtól, hát az aztán emberséges...

dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom az igaz, az emberséges volta abból adódik, hogy csak nagyon ritkán okoz károsodást, pl. méhnyaksérülést, ezért a későbbi terhesség kihordása problémamentes, kisebb eséllyel fordul elő méhszájseb is.
dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!