Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindennapos pecsételő vérzés...

Mindennapos pecsételő vérzés télen? Mi oka lehet?

Figyelt kérdés

Egyszer már volt ilyenben részem, kb 3 éve. Az is Decemberben történt, csak akkor ráfogtam a covidra, mert Novemberben voltam covidos, gondoltam esetleg a betegség meg gyógyszerek bekavartak mindenbe is.

Akkor az volt, hogy mensi után, ami nálam 4 napig tart de előtte utánna pár napig barnázok... Szóval a mensim elmúlt, de az utána tartó pecsételgetés szépen kitartott a következő mensiig. Egyik nap egy kis barnázás, másnap pár piros foltocska.. Aztán normál időben megjött végül rendesen és aztán újra normális lett a ciklusom. Aztán soká rendesen ment minden.

Most ismét December van. A mostani mensim renben lezajlott, igaz kissé hosszasabb barnázással az elején, aztán megvolt ahogy kell és elmúlt, utána 1-2 napig nem is volt semmi, azonban középidő előtt megint találtam rózsaszín foltokat, minimális vérezgetést is, most kb a 14.napon vagyok, ha a menstruácio legerősebb napjátol számolom.ha a barnázástol, akkor a 18.nap. És minden nap van pecsételgetés. Más tünet nincs. Meg vagyok fázva és amúgy is nehezen viselem a telet, hideget, testileg, lelkileg. Most már nem nagyon tudok dokihoz időpontot szerezni. Nem gondolom sürgősségi esetnek, csak kíváncsi vagyok, mi lehet?

49 éves vagyok.

Természetesen, ha következő ciklusom is fura lesz, akkor elmegyek nődokihoz.


dec. 22. 11:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Kérdés az is, lehet-e vészes vérszegénységem attól, ha kb egész hónapban tart ez a nagyon minimális barnázás, vérezgetés?
dec. 22. 11:22
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Vészes vérszegénység nem / B12 vitamin hiány van a hátterében /, vashiányos

anaemia esetleg, de ehhez is kevés a vérvesztés, ha csak egy hónapig fog tartani most is.

dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
D-vitamint szedsz (2000 NE/nap mennyiségben)? Ilyenkor különösen jellemző a hiánya annál, aki nem szedi, és bekavarhat a női hormonokba is. De a korod miatt kezdődő menopauzára is gondolni kell. Jó ötlet, hogy lásson orvos, de nagyon nem izgulnék a helyedben, inkább valami banális ok lehet a háttérben, mint súlyos.
dec. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

D vitaminom nyáron fogyott el. Azóta el is felejtettem. Csak C vitamint szedek 1000 NE, de azt sem rendszeresen, most figyelek rá a nátha miatt, meg újra szedegetem a spirulinát (zöld alga) 2 tablettát naponta. Most ennyi, meg majdveszek vasat, mert az nekem többnyire elég alacsony és jobban szoktam érezni magam úgy összességében, amikor szedem.

Egyébként kezdődő menopauza is okozhat ilyet? Azt lehet késleltetni valahogy?

Most olvastam a palástfűről, hogy jót tesz női pronlémáknál. Ha esetleg progeszteron hiány van, arra is. A barnázásokból gondolom, hogy az is lehet. Palástfűm van itthon, gondolom ártani nem fog, ha esetleg nem is használ.

dec. 22. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!