Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P2 gomba, candida, gyulladás....

P2 gomba, candida, gyulladás. Mit kezdjek ezekkel?

Figyelt kérdés
Ez állt az ambuláns lapomon, amikor megkaptam a vizsgálat eredményét.Előtte írt fel a doki Suplin tablettát, meg 2 féle krémet, az 1iket 1x a hüvelybe a másikat meg külsőleg.A gyulladás úgy vettem észre, hogy elmúlt, viszont a gomba nem.Kaptam az óta Omicral 15db-os tablettát.Nagyrészt már beszedtem, de a gomba még mindig nem múlt el...esetleg tud valaki erre valamit ajánlani? (canesten combit is próbáltam már, de nem használt)
2010. okt. 21. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
candidát csak kizárólag szigorú étrenddel tudod majd kordában tartani. Keress rá a neten, rengeteg kaja van tiltólistán...
2010. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
erről már olvastam, csak azt nem értem, ha a doki látja, h candidám van, miért nem mondja ő maga, hogy candida diétát tartsak?inkább felírja a sok sz**t...
2010. okt. 21. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A p2 a rákszűrés eredménye, 5ig van számozva, ha magasabb lenne akkor aggódhatnál, de így nem gáz.

A candida gombát CSAK CÉLZOTT,KONKRÉT vizsgálattal lehet megállapítani, egyébként pedig NE kezdj candida diétába magadtól, csak szakember felügyelete mellett!!!

Velem ugyanez volt, beparáztatott a doki, hogy szerinte?! candidám van meg ezer más bajom, 9 hónap alatt beszedtem 10.000 ft értékú gyógyszert, aztán még mindig betegen elmentem egy másik kórházba, másik dokihoz aki csinált egy bio tesztet és kiderült, hogy csak egy mezei bakteriális fertőzésem volt, amiket az előző "doki"-sarlatán antibiotikumokkal, herpes elleni tablettákkal, kenőcsökkel, candida gomba ellenes készítményekkel bombázott. Ne kerüljön elém az a szemét. Ja és ez a bakteriális fertőzésem 10 nap alatt elmúlt egy 825 ft-os gyógyszerrel amit a másik doktor írt ki.

Saját magad pedig ne állj neki gyógyítani magadat, a canesten hiába van vény nélkül, ki kell kérni a nőgyógyász véleményét, árthatsz is magadnak vele.

Remélem nem vagy candidás, mert azt nagyon nehéz kikezelni, ezért első sorban azt javaslom-ha nem volt erre célzott vizsgálatod-, hogy menj el másik orvoshoz vagy ugyanoda és kérj erre egy tesztet. Ha ez pozitív akkor menj el a háziorvoshoz és ott kérj segítséget, hogy milyen dietetikushoz mehetsz ezzel a problémáddal. Neten nem ajánlom, hogy utánanézz, mert ellentmondások tömkelege van mindenütt.

Egyébként a candida mindenkiben ott van, kell is, hogy ott legyen csak ha felborul a tested egyensúlya-betegség, lelki probléma, bármi- akkor elszaporodik és tüneteket okoz. Egyik jellemző tünet, hogy lehangolt vagy, kb ilyen öngyilkos szinten.

A gyulladás pedig a gomba velejárója vagy épp ez is megjelent idő közben, de ez nem feltétlenül candida gomba.

Én saját magam belevágtam a candida diétába, el is keseredtem egy hét után.. Nincs fehér kenyér, se péksütik, se édesség, némelyik gyümölcs és zöldség is tiltott stb. Élesztő nuku.

Addig is amíg ez nem tisztázódik -mármint, hogy ez-e a problémád vagy ha ez akkor pedig, hogy mik a további teendők- igyál grapefruit mag kivonatot. Ez jó candida ellen is meg úgy általában is, mert kinyír minden bacit) Kicsit bruti citrus íze van, de meg lehet szokni. Egy pohár vízben 15 csepp, napi 2x.

Remélem tudtam segíteni, ha mégsem akkor is jobbulást!!

2010. okt. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is P2 lett, az még jó. Nekem is mondta anőgyógyász, hogy van egy kis gyulladás, de az elmúlik, ha a gombát kezelem. Nekem a tabletta mellé valami hüvelykúpot is írt.

23/L

2010. okt. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az első vagyok!


Én azért írtam a candidás étrendet, mert nekem segített. Igaz, nem 100%-ig tartom be amit a neten találtam, de néhány kaját már eleve elkerülök, míg más ajánlott kajával bővítettem az étrendemet. Szerintem ennek nem kell hű de nagy feneket keríteni, hisz ha nem is mindent tartasz be belőle, akkor nem csinálhatsz nagy gondot.


Még egyszer leírom, míg valaki belém kötne: nekem még úgy is segít az étrend kordában tartani a candidámat, hogy nem mindent fogadok meg belőle... Ha eleve nem szeretek egy kaját, azt eleve nem fogom az étrendembe bevinni, illetve vica versa... én csak a mennyiséggel játszom: amit tanácsolnak azokból többet eszem, ami a tiltólistán van abból kevesebbet...


ha tényleg komolyabban gondolod a diétát, akkor én is azt tanácsolnám, hogy először egy tesztet végeztess el.


(A doki azért ír fel egy csomó gyógyszert, mert neki fizetek ezért, bár ez már más téma...)

2010. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, sokat segítettek! Amúgy kb 90%ig biztos vagyok benne, h candidám van, mivel megnéztem a tüneteit, és sajnos kb mind igaz rám:( beleértve az elég gyakori lehangoltságot, ahogy a 2. kommentelőm is írta.Szedem a greppfruit cseppeket is, és a diétát én is hasonló módon próbálom csinálni...többet próbálok enni abból ami ajánlott, és kevesebbet a tésztafélékből meg amiben sok a szénhidrát.Cukorból eddig se ettem sokat, úgyhogy az nem gáz:D de teljes szénhidrát mentességet nem tudok és nem is akarok csinálni, mivel arra szüksége van a szervezetnek!


Még1x köszi a válaszokat, tényleg nagyon hasznosak voltak, aranyosak vagytok!:)

2010. okt. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!