Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés, jód...

Pajzsmirigy alulműködés, jód hiány?

Figyelt kérdés

Nemrég jött ki az eredmény, hogy pajzsmirigy alulműködésem van.


Vérvételen mindig "határérték" volt, de most biorezonancia kimutatta az eltérést.


TSH, T4 rossz és a progeszteron nagyon alacsony. (Azt eddig is tudtam, PCOS nagyon megkavarta a progeszteron szintem.)

Mondjuk sajnos sejtettem is, mivel husis testalkatú vagyok és könnyen hízom. Bár igyekszem odafigyelni az evésre, edzésre, pihenésre és a stresszre.

Holnaptól kezdek jódot is szedni.


Orvosok nem igazán foglalkoznak velem. 27,4-es BMI-m van. 73 kg vagyok és 162 cm. Diétát javasolnak és sportot. Mivel több ideje sportolok, így tudom mivel jár. Kín szenvedés leadni pár kilót. Tavaly 7 ment le, most újév miatt sajnos másfél visszajött.


Szerintetek a diéta és a jód pótlása rendbe tudja hozni a pajzsmirigyem? Gyógyszert nem szeretnék szedni, de eddig egyik orvos sem nézett utána a pajzsmirigyemnek és nem érdekelte őket. :(



jan. 3. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

De most komolyan biorezisztencia "vizsgálat" alapján te tanácsot vársz? Miután senki aki komolyabb ember azt nem érdekli a biorezisztencia, sem annak az eredménye.


Csináltass egy normális vizsgálatot Inzulin-és PM UH-ot, és újabb vérvizsgálatot, hogy ki lehessen deríteni, hogy a pajzsmirigy alulműködés melyik vonalába tartozol.

Autoimmun eredetű a problémád, vagy "csak" szervi. Mert hogy nem mindegy.

jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. Nem autoimmun, szervi.

Gondoltam hogy nem segítségek kapok hanem lemondást. Egyszerűbb belekötni a másikba, mintsem segíteni..



Minden eredmény jó, IR és cukor is.

jan. 3. 20:00
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként PH ultrahang nem mutatja ki. Már akkor mentem volna.
jan. 3. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:

2 "1. Nem autoimmun, szervi."


Azt csak vérvétel tudja kimutatni, főleg ha kezdetlegesen működsz alul. Az UH akkor még nem "látja".

jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. Vérvétel nem látja.


Mivel a normál tartományon belül van, ami lehet nekem már magas, így nem foglalkoznak vele.


De ha orvos vagy, szívesen írok neked. 😅


De ha nem is látja, hogy lehet hogy minden tünet stimmel és diétával és edzéssel nem tudok fogyni és kóros jód hiányom van?

jan. 3. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem halsz ám bele ha szedned kell egy kis L-thiroxint. Én kismamaként szedek napi fél szemet és rendben van tőle a TSH-m. Amúgy meg ajánlom neked a 180grammos szénhidrát diétát. Egészséges is és fogyni is lehet tőle és ha megszokod, nem is olyan vészes a dolog.
jan. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6. Hiába a diéta, napi 2 órát is edzek 2 naponta, semmi.


Nagyon kín keservesen ment le egy év alatt 7 kiló.


L-thiroxin? Kemikáliát nem szeretnék szedni, de nem is fogják felírni mert 1,134 a TSH-m. :)


Mást nem néztem, de jódhiányom eléggé van..

jan. 6. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én sem szerettem volna szedni, de hogy a terhességem megmaradjon,így muszáj a végéig szednem az L-thiroxint. Nem ördögtől való , semmi baja nem lesz tőle az embernek, ellenben a nem kezelt pajzsmirigy problémától.
jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az 1,134-es TSH érték az inkább magas ,mint alacsony, mert pont fordítva van. Ami közel van a felső határhoz az az alacsony szint, ami meg az alsóhoz az magasnak számít. Az optimális a 2,5-ös TSH.
jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9. De akkor vékony lennék, nem husis. Szóval szerintem valószínű lehet T3 vagy T4 lesz baromi alacsony. Az fix, nagyon nagyon jódhiányos vagyok. De ez egyébként is népbetegség.
jan. 7. 06:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!