Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az a PCO? Tulajdonkeppen

Szaloncukor67 kérdése:

Mi az a PCO? Tulajdonkeppen

Figyelt kérdés
Ma voltam nőgyógyásznál, és enyhe PCO-m van. De amik a tünetei azok egyáltalán nem jellemzőek rám. Annyi hogy rendszeretlen a menstruációm mostanában és fáj a baloldali petefészkem.
jan. 15. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Enyhe PCOS-od van, tehát a tüneteid is enyhébbek, de attól még kezelni kell.

jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ilyen szörnövekedés, meg hajhullás nincsen, hogyan kell kezelni?
jan. 15. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel enyhe a PCOS, ezért nem mindegyik tünet áll fenn/gyenge, nem okoz gondot stb., örülj neki, hogy nálad nincs szőrnövekedés és hajhullás. Egy endokrinológus fogja megmondani, hogyan kell kezelni, első körben biztos lesz hormonvizsgálat (vérvétel) + valószínűleg terheléses cukorvizsgálat, mivel gyakran IR-rel jár együtt. Ahogy a linkelt cikk is részletezi (utolsó bekezdés), ez egy hormonprobléma, hormonkezeléssel kezelhető elsősorban + életmódváltás. Nem küldött a nőgyógyász endokrinológushoz? Ha nem, akkor kérjél beutalót a leleted alapján a háziorvostól, sokkal könnyebb addig kezelni, míg csak ilyen enyhe.
jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem küldött sehova igazából, nagyon hangsúlyozta hogy NAGYON ENYHE, annyi tünetem van hogy tényleg késik a mensim és fáj szúr a petefészkem. Valami gyógyszert írt fel de nem tudom kiolvasni annyit tudok róla hogy vény nélkül kapható de majd a patikában megmondják szerintem
jan. 15. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ez elég fura, kíváncsi vagyok mi ez a vény nélkül kapható gyógyszer, amit enyhe PCOS-ra felírt és hogy miért nem küldött tovább. Én a helyedbe nem hagynám ennyiben a dolgot, mennék tovább endokrinológushoz - ha tényleg az, akkor mielőbb kezelni kellene, ha meg tényleg olyan enyhe, hogy mittudomén valami ciklusrendező gyógynövénykészítmény elég, akkor sem árt tudni róla és mondjuk évente ellenőrizni a hormonjaid, vércukrod.
jan. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem hagyom ennyiben, majd megírom hogy mi volt ez a gyógyszer
jan. 16. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!