Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális fogamzásgátlóhoz...

Hormonális fogamzásgátlóhoz miért nem jár tájékoztatás, hogy tulajdonképpen hogyan is működik, mit csinál a szervezettel?

Figyelt kérdés

Annyi kérdést, bizonytalanságot és egyéb megnyilvánulást látok itt is, meg máshol is, amiből az jön le, hogy sok nő szedi a kombinált hormontartalmú gyógyszert, de közben fogalma sincs róla, hogy hogyan is működik, pontosan milyen módon akadályozza meg a fogantatást.

Sokan azt hiszik például, hogy továbbra is van ciklusuk és menstruációjuk, hallottam olyat, aki meg volt róla győződve, hogy érzi minden hónapban az ovulációt, stb.

Ez alapján gondolom a doki aki felírta, nem mondott nekik egy szót se a működéséről... Nekem se mondott semmit, csak adta a receptet. Ez ennyire alap? Ennyire nem szokás legalább pár mondatban gyorsan összefoglalni, hogy konkrétan mit is csinál a szervezettel?

A másik, ami furcsa, az a betegtáj. Abban is van minden, de az nincs leírva, hogy mit is csinál pontosan a szer.

Nem kéne erről jobban tájékoztatni a használókat? Csak szerintem rossz, hogy ennyire nem informálja a nőket se a gyártó, se az orvos (ők pedig maguktól nem járnak utána), és úgy szedik, hogy azt se tudják, hogy működik, mit csinál?


2019. ápr. 3. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled. Régen ráadásul nem is volt ilyen bő a betegtájékoztató sem, és Internet sem volt, vagy nem volt rajta ennyi információ. Rengetegen szedték úgy, hogy pontosan nem is tudták mi történik, és hogy miket okozhat.

De olyan is volt, hogy konkrét problémákkal mentem orvoshoz, pl. visszatérő fertőzés, libidó szinte teljes lecsökkenése, akkor sem mondták, hogy ennek köze lehet a fogamzásgátlóhoz. Ismerősök mondták, hogy ők is ezt tapasztalták és amikor abbahagyták, akkor megszűnt. Én is abbahagytam és nekem is megszűntek a problémák.

Szerintem ilyeneket is kéne tanítani az iskolában valamilyen kötetlenebb óra keretében.

Nagyon fontos, és közben még ma is a legtöbb orvos úgy írja fel, mintha csak cukorka lenne, mindenféle vizsgálat és ellenőrzés nélkül.

2019. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha MINDET leírnának, akkor senki sem venné be.


Ez olyan, mint a szüléskori tájékoztató a doki részéről. Ha elmondaná, hogy mivel járhat a terhesség és a szülés, akkor sokan inkább szűzen halnának meg, az tuti!

2019. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nőknek tönkrevágja a libidóját, emiatt széthullik a párkapcsolatuk, maradandó hormonális elváltozásokat okozhatnak, és mindezt azért, hogy a gyógyigyártók zsebeit tömjék halálra, amik még az államot is agyonkopasztják a gyógytámogatások miatt.

Állítom, ha megszűnne egyik napról a másikra az összes gyógyszergyártó cég, az emberek sokkal tovább élnének, boldogabban, egészségesebben.

Tömeges népirtás, amit művelnek.

2019. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, és a hozzászólókkal is egyetértek! Felháborítónak tartom, hogy minden csilivili női magazin tele van szex-tippekkel, teljes részletességgel leírják, hogy kell a pasi kedvére tenni. Arról bezzeg alig esik szó, hogy a fogamzásgátló tabletta mit okoz. Ahogy tabu az is, hogy a hüvelyváladékból vagy a méhszáj helyzetéből mit lehet kiolvasni. Bizonyos értelemben totálisan felvilágosulatlanok a lányok.


A másik, amiről nem beszélünk: a tabletták hatóanyagai a vizelettel a talajvízbe kerülnek, majd onnan a csapvízbe, hiszen nem lehet kiszűrni őket. Női hormon-molekulákat iszunk vissza nők és férfiak egyaránt, aztán csodálkozunk a cikluszavarokon, meg azon, hogy radikálisan csökken az átlag spermaszám. Így sajnos könnyen A szolgálólány meséjében találhatjuk magunkat!

2019. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ülj be egyszer egy szakrendelésre, rögtön megérted, hogy miért nem magyarázkodnak az orvosok. Egyszer számolgattam, egy betegre (öltözés, vetkőzés, vizsgálat, leletírás, receptírás, tájékoztatás) 7 perc jut. Szerinted 7 perc mire elég? Igen, egy állami nőgyógyászati rendelésen annyi a beteg, hogy ennyi idő jut egy páciensre.

Ha normálisan el akarná mondani az ember, hogy hogy működik a tabletta, mik lehetnek a pozitív és negatív hatásai, hogyan kell szedni, mire kell figyelni, hogy lehet tologatni a vérzést, mi van, ha kimarad, stb, egy fél órát simán el lehet róla beszélni.

Erre sem kapacitás, sem idő. Arról nem is beszélve, hogy a nők egy jó részét pont marhára nem érdekli, csak az, hogy ne kelljen gumit használni és ne essen teherbe. A másik része olyan szellemi képességekkel rendelkezik, hogy hiába mondod, úgy sem érti meg, a harmadik fele tudja, a negyedik része meg nem akarja szedni.

Egyébként erre gyártanak a gyógyszercégek speciális kis tájékoztató füzeteket, amikben le vannak írva ezek az információk, ezeket oda lehet adni a betegnek.

Pl. itt a Lindyenette-hez egy:

[link] (de a többi típushoz is gyártanak kis színes füzeteket....)

2019. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"amik még az államot is agyonkopasztják a gyógytámogatások miatt."


Ne zavarjon, hogy a fogamzásgátló tabletták teljes áras gyógyszerek, nincs rájuk TB kedvezmény. Csak mondom...

2019. ápr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Ja és még valami:

Elvétve jön olyan páciens az ambulanciára, aki azt mondja, hogy fogamzásgátlási tanácsadást szeretne, azaz mondjam el neki a lehetőségeket és azt, hogy minek mi az előnye/hátránya. Pedig én még meg is tenném, elég türelmes és lelkes vagyok még, és az sem zavar különösebben, ha az asszisztensnők kiakadnak, hogy fél órát elcseszek egy beteggel.

De általában úgy jönnek, hogy tudják mit akarnak. "Fogamzásgátlón tablettát szeretnék felíratni". Szerintem ilyen esetben logikus a feltételezés, hogy utánanézett a dolgoknak és mérlegelést követően ezt a lehetőséget választotta. Nekem csak az a dolgom, hogy felmérjem, van-e olyan baja, ami kizárja a tablettaszedést, vagy felírhatom. Az alap infókat azért elmondja az ember (mikor kezdje, hogy szedje), de mint elmondani...lehetetlen.

Ha fingja sincs róla, hogy hogy működik és kíváncsi rá, miért nem kérdez?

2019. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ülj be egyszer egy szakrendelésre"

Írtam, hogy nekem se mondott semmit a doki, gondoltam, ebből egyértelmű, hogy rendszeresen járok ezzel szakrendelésre. :)


"egy betegre (öltözés, vetkőzés, vizsgálat, leletírás, receptírás, tájékoztatás) 7 perc jut. Szerinted 7 perc mire elég? Igen, egy állami nőgyógyászati rendelésen annyi a beteg, hogy ennyi idő jut egy páciensre."

Ahova én járok, ott fél óránál kevesebbet max azok vannak bent, akik receptet/leletet átvenni mentek, vagy sietnek, egyébként végig hallani bentről a pletykapartit, hogy mi újság a családdal. Ne mondják már, hogy ha pletyizni van idő, akkor tájékoztatni nincs...

Egyébként is 2-3 percben nagy vonalakban el lehet mesélni, hogy mi ez.

Nem várnám, hogy orvosi szintű előadást tartsanak, de legalább annyit, hogy ez a bogyó úgy működik, hogy a hormonokkal játszik, és leállítja a ciklust - ezzel van rengeteg fejben probléma, ahogy megfigyeltem, nagyon sokan hiszik, hogy van ciklusuk.


"Ha normálisan el akarná mondani az ember, hogy hogy működik a tabletta, mik lehetnek a pozitív és negatív hatásai, hogyan kell szedni, mire kell figyelni, hogy lehet tologatni a vérzést, mi van, ha kimarad, stb, egy fél órát simán el lehet róla beszélni."

Ezeket mondjuk nekem elmondta a doki, nem volt több 5 percnél. Meg ezek benne vannak a betegtájban.


"Arról nem is beszélve, hogy a nők egy jó részét pont marhára nem érdekli, csak az, hogy ne kelljen gumit használni és ne essen teherbe."

Igen, ezzel teljesen egyetértek, és borzasztó szomorúnak találom. :(

2019. ápr. 4. 08:49
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

A nők jelentős része azt sem tudja, hogy mi az az ovuláció és mi az a ciklus.

Hiába kezded el neki konyhanyelven mondani, hogy hogyan hat a gyógyszer, ha az alap biológiát sem tudja.

2019. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szia, szerintem nézz körül Janka (Hormonmentes) youtube csatornáján / blogján. A hormonális fogamzásgátló teljesen tönkreteszi a szervezeted. Inkább próbáljatok pesszáriumot. :)
2019. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!