Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhsüllyedés lassan alakul...

Méhsüllyedés lassan alakul ki, vagy egyik napról a másikra is ki tud?(persze, ha nem szülés a kiváltó ok)

Figyelt kérdés
Lassú folyamat ez, vagy hirtelen is kialakulhat ?

jan. 15. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában lassan alakul ki, de sokáig nem feltünö, nem okoz igazán problémát, a legtöbben csak akkor figyelnek fel rá, ha már elég elörehaladott a helyzet.
jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Fél évvel ezelőtt voltam nődokinál (évi rákszűrésen) , csinált UH-ot is. Mindent rendben talált.

Viszont most egyik napról a másikra furcsa feszítő, szorító érzésem lett a hüvelyemben, de még a végbelemben / farkcsontomban is érzem. Néha a derekamba is van egy minimális tompanfájdalom + Mintha mindig azt érezném, hogy bármikor tudnék pisilni, még nem sokkal pisilés után is.


Egy hét múlva megyek nődokihoz, de rettegek, hogy valami ilyen jellegű dolog van a háttérben. (Vagy hólyagsérv, végbél sérv)

Nem szültem még és 30 éves vagyok.

jan. 15. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Pont ugyanezek voltak a tüneteim. Tegnap voltam nőgyógyásznál, ezt máshogy kell vizsgálni. Nyomnom kellett, miközben vizsgált, azt mondta, h nincs sérv, se semmi, de kaptam vizelettartásra gyógyszert (nekem elcsöppen néha, már szültem egy gyereket négy éve).


Én is azt hittem, h már a hüvelyemben van a méhem, de a manuális vizsgálat szerint semmi bajom... szóval, annyira ne ijedj meg, lehet, hogy a fájdalom sugárzik lefelé. Viszont ha legközelebb mész vizsgálatra, kérd meg, h speciálisan erre vizsgáljon meg. Mert sima vizsgálatnál nem annyira látszik, főleg ha fekszel.

jan. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De akkor mi okozza nálad ezeket a tüneteket, ha nincs semmi bajod odalent?:/ gondoltam még hólyagsérvre esetleg végbélsérvre, ezek is ilyen szorító, nyomó érzést tudnak okozni. Nekem egyre rosszabb és tanácsctalan vagyok. Kedden megyek nődokihoz. Úgy félek :(

Neked jobb lett azóta a feszítő érzés?

jan. 16. 11:21
 5/6 A kérdező kommentje:

Sőt,ha felnyúlok még ott egész elöl a fenti részén a hüvelyfalamnak érzek egy pici dudort/kiboltosulást. Nem tudom eddig is ott volt-e és csak most feszülök rá, hogy ez nem normális, de ez is pl lehet hólyagsérv tünete😩:(


Elkezdtem a Kegel tornát, hátha segít..

jan. 16. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

A Kegel-torna nem ér semmit, régen elavult dolog.

Keress rá az intimtornára (Kriston Andrea: Intimtorna) a neten is megvan PDF-ben, nekem teljesen megszünetett minden ilyen jellegü problémámat.

jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!