Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinél nőgyógyászati cisztákat...

Akinél nőgyógyászati cisztákat találnak az egyenlő a PCOS betegséggel?

Figyelt kérdés
jan. 20. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azt jelzik ha ez egy ultrahangos vizsgálaton felmerül, de ciszta elég sok helyen lehet a “nőgyógyászati területen belül” úgyhogy ez nem mindegy
jan. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor a PCOS miben nyilvánul meg, ha nem a nőgyógyászati cisztákban?

Úgy tűnik keverem

jan. 20. 00:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

PCOS alapvetően egy hormonális betegség, aminek sok sok tünete van, a menstruációs zavarokat is belevéve, ultrahangos felvételen láthatóak a petefészekben éretlen petesejtek. (De manapság ezt 20-25 alatt már kételyekkel kezelik, mert ebben a korban fiziológiásan lehet időszak amikor egyszerre sok ilyen kis folyadékkal telt éretlen kis petesejt van a petefészekben)

“Mezei ciszta” (=értsd ezt most úgy hogy nem PCOS-es) lehet bármilyen folyadékkal telt tokkal körül vett “kis zsák”, lehet benne akár vér, genny. A megjelenési formája segít eldönteni, hogy milyen betegséghez fűződik, ami lehet a PCOS, endometriozis de akár egyik sem

Lényeg a lényeg, hogyha észreveszik akkor általában elmondják mi vele a teendő, (ami pl x időnként vizsgálat) és érdemes figyelemmel tartani de nem kell a legrosszabbra gondolni

jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ez gyógyítható? Diétáról hallottam már, de örökre vagy meddig kell azt a betegség esetében?
jan. 20. 01:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem gyógyítható.
jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 kritérium van, ha ebből bármelyik 2 teljesül, akkor fennáll a PCOS.


Neked ciszták mellett fennáll még bármelyik feltétel a vizsgálatok alapján?



"PCOS: tünetegyüttes. Téves megnevezés a policisztás állapot. Nem lehet csak UH-val diagnosztizálni.


Rotterdami kritériumok (2 megléte feltétel a PCOS-hez):


1. nincs ovuláció


2. hiperandrogén tünetek (akné, fokozott szőrnövekedés, hajhullás) — klinikai teszt szükséges tesztoszteron szintre


3. policisztás petefészkek"

jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Neked ciszták mellett fennáll még bármelyik feltétel a vizsgálatok alapján?"


1. Az ovulációt azt nem tudom, de menstuációm van mindig, minden hónapban, nem teljesen ugyanakkor jön meg. Elég stresszes életmódot élek, lehet attól is tér el. Szeptember 23, Október 24, November 22, December 21, Január 17. Januárban most elég hamar megjött....


2. Aknéval tele van az arcom, szőrnövekedés is van az államon sajnos, hajam nagyon régóta és nagyon is hullik

Erre a klinikai teszre kinek kellene elküldenie?

Endokrinológusnál jártam már, de ő csak cukorterheléses vizsgálatra küldött, nőgyógyásznál is jártam, ő semmit nem mondott a cisztákra, csak hogy kövessem az endokrinológus véleményét és a 160 grammos diétát

(de örökre azt sem lehet). Tudom, váltsak életmódot, azon vagyok de semmi nem változott eddig még inkább csak híztam és nem sikerül leadni.


Nem tudom, hogyan kéne tovább mennem, kihez forduljak, hogy erre a klinikai tesztre elküldjenek?

Laborban voltam, ahová az endokrinológus küldött, lehet arra gondolsz?

mind2 orvos magán volt


3. 1 éve voltam nőgyógyásznál akkor látott cisztákat, mondta, hogy ezek fel is szívódhatnak, de mivel a többi tünet is fennáll erősen gyanítom, hogy ez is maradt vagy inkább még több...


És mitől alakulhat ki ez a PCOS ? Azt még mindig nem tudom sajnos

jan. 21. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!