Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt a mióma okozza vagy a...

Ezt a mióma okozza vagy a fogamzásgátló vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Ősszel derült ki, hogy miómám van. 2 cm, az orvos nem javasolta egyelőre a műtétet.

Évek óta fogamzásgátlót szedek.


Most az utolsó vérzés óta minden nap menstruációs fájdalmat érzek az alhasamban. Minden nap hányingerem van, nem bírok enni.

De az elmúlt hónapokban is előfordultak már ezek a tünetek, csak nem huzamosabb ideig, hanem csak néhány napig.

Február-március környékén esedékes a nőgyógyászati kontroll majd. Viszont nagyon meg vagyok ijedve. :( Így legszívesebben egész nap feküdnék, mert rosszul vagyok. Dolgozni is nehéz így.



jan. 21. 09:52
 1/7 qborka ***** válasza:

Lehet,hogy nőtt már a miómád és ez okozza. Ha nem aggódsz,ne várj,kérj időpontot.


Egyébként ne aggódj egyáltalán, nekem a miómáktól olyan a méhem,mint egy krumpliszsák. 🤣

Egyet majdnem meg is szültem,őt kiműtötték.

Élek ,virulok 🤣

jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qborka ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, akartam írni.
jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azta mindenit! És neked vannak tüneteid?

Mert engem zavar, hogy bennem van a mióma, de az még jobban aggaszt, hogy napi szinten hányingerem van, illetve egész hónapban alhasi fájdalmam. :(

Én még nem szültem, félek, hogy abban is gondot fog okozni, hogy végigmenjen normálisan a terhesség.

jan. 21. 18:03
 4/7 qborka ***** válasza:

44 vagyok, nem szültem. Életemben kétszer volt nagyon erős görcsöm, tavaly és tavalyelőtt.

Nekem "csak" a vérzés volt iszonyat mennyiség, egyébként nem voltak olyan panaszaim,mint amik Neked.

Amennyire én tudom,a mióma nem akadályozza a teherbeesést.

jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Én olvasgattam csoportokban, hogy vetélést okoz, ha rossz helyen van a mióma. :( A nőgyógyászom is kérdezte mikor szeretnék babát. Gondolom, mert ez növekszik bennem, aztán ha terhes lennék, nehogy gond legyen.


Akkor meg fene se tudja, hogy mi okozza ezeket a tüneteket nálam. :( Lehet a fogamzásgátló. Vagy lehet nem is nőgyógyászati gond.

Nem tudom milyen orvoshoz menjek, vagy kit keressek fel, de teljesen elrontja az életem a folyamatos fájdalom.

jan. 21. 20:59
 6/7 anonim ***** válasza:

A mioma nem a merete, hanem az elhelyezkedese szerint okoz panaszt. Azert a hanyinger indokolatlannak tunik, az pl nemcsak terhesseg, de hormonalis okokbol is tud lenni.

Enyem tiz ev alatt nott 21 mm-rol 70-re. Megmuttetem, mert nem fajdalmat okoz, hanem nehezseget vizelet es szeklet uritesenel.

A tied kicsi, de a meheden belul menstruacios panaszt okoz. De igy nem ugy tunik, hogy ezek a panaszok attol vannak.

jan. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Kicsit elkeserített a dolog, mert gondoltam ha megműtenek és megszabadulok a miómától, akkor végre megszűnnek a panaszaim.


Ma reggel már muszáj voltam egy fájdalomcsillapítót bevenni. Teljesen alul fáj a hasam. :( Mint a felfázásnál, vagy nem tudom már mihez hasonlítsam. Szokásos hányinger is megvan.

Fogok kérni időpontot orvoshoz, mert nem állapot ez. És a legijesztőbb, hogy fogalmam nincs mi lehet ez. Lehet valami súlyos, én meg csak várok. :(

jan. 22. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!