Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Adhatnék vérplazmát? Kb. egy...

Adhatnék vérplazmát? Kb. egy évvel ezelőtt szedtem össze én vagy a párom gombás fertőzést és így mindkettőnknek meglett mivel fogamzásgátlót használtunk az együttléthez.

Figyelt kérdés

Mostanra már egész biztos, hogy ki lettünk kezelve mindketten kaptunk antibiotikumokat és gombaellenes tablettákat. Ő is volt orvosnál negatív lett minden eredménye.

Én is elmentem a Bőr és Nemibeteg gondozóba ismét megvizsgáltatni magam. Az új jogszabály miatt plazmát csak az adhat aki egy évben adott vért. Korábban akartam utóbbit adni, de a szegedi orvos elküldött hogy még hogy vizsgáltassam meg magam, biztos ami biztos. Teljesen megértettem. Lefolytak hát a vizsgálatok minden eredményem negatív lett kivéve még a HIV-et aminek még nincs eredménye, de biztos nem rendelkezem vele, mert csak párommal vagyok együtt akinek ez a teszt már negatív lett. Nagy örömmel elmentem vért adni Debrecenben, elkérték lemásolni a papírjaim és azt mondták a HIV-ről még hozzak eredményt. Nem is lenne baj, de 1 évre eltiltottak a véradástól, mikor már semmi bajom! A gyulladás után maradt egy kis folt a makkon, de arra is azt mondta az orvos a nemibeteg gondozóba, hogy gyulladása utáni heg, semmi probléma. Így nem értem a véradók álláspontját. Én tényleg szeretnék vért is adni. Kaptam egy igazolást, amit a plazmásokhoz kell vinni, hogy adtál vért csak hát ráírták az eltiltást, így nem érzem valószínűnek hogy adhatnék plazmát a törvény miatt. Bár a szegedi véradós orvos azt mondta ezt azt lehet csinálni kivonni a vérből ha esetleg még meg lenne a fertőzésem csak tisztán nem szabad beteg embernek adni.



2017. aug. 24. 10:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!