Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet kideríteni ha...

Hogyan lehet kideríteni ha PCOS-em van? Milyen vizsgálatok kellenek, milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés
28leszek, az államon már a nyakamon és a hátamon is vannak pattanások,eddig itt soha nem voltak, csak az arcomon. Soha nem maradt el menstruációm, de az mostanság kb minden második hónapban előfordul,hogy egy hetet késik. Az arcomon is elég hosszú piheszőrök vannak, híztam is 5-6kilót egy év alatt. Engem igazából a pattanasok zavarnak borzalmasan, és arra eddig bőrgyógyász nem tudott megoldást nyújtani. Foggátlót sosem szedtem és nem is szeretnék. Én PCOSre vagy valami hormonàlis zavarra gondolnék, de nem tudom milyen szakemberhez forduljak először. Nőgyógyász és utána endokrinológus? Nőgyógyásznál milyen vizsgálat?

#PCOS #hormon #akne #diagnosztizalas
jan. 21. 23:36
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, hozzájuk fordulj. Hüvelyi ultrahang, hormon vizsgálatok első körben.
jan. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hazidoki utaljon be laborra. Utana a tobbi
jan. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es, házidoki nem fog beutalni "laborra". Ha igen, azzal semmire nem megy a kérdező, mert szexhormonok megállapítására nem kérhet OEP terhére vizsgálatot.


Kérdező, megmutatod az álladat?

jan. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászt érdemes meglàtogatni, hogy lát-e az ultrahangon pcos kórképet.

Viszont akkor is menj el endokrinológushoz, ha nem állapítanak meg pcos-t. A többi tüneted hormonzavarra utal, és az endokrinológus majd kivizsgál, kezel.

Jobbulást!

jan. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy és mennyi a súlyod? Ugye tudod, hogy ha túlsúlyos vagy, az endodoki eleve forgatni fogja a szemét..?
jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
167 és 74kg, szóval tudom hogy le kell adnom bő 10kgt.
febr. 11. 19:06
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Inkább célozz be -20kg ot!
febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne kéretlen fogyási tanácsokat osztogassunk a kérdezőnek. Bár PCOS-nél is kalóriadeficit alapú a fogyás, de nehezített pályán vannak ezek a betegek. Nem kell fogynod, mielőtt dokihoz mész - dokihoz kell menned, hogy segítsen kezelni a betegséged, melynek egyik következménye a fogyás is lehet. Nem szabad elfelejteni, hogy ez a betegség nem csak a túlsúlyról és a menstruàciós gondokról szól, hanem a mentális egészséget is ronthatja és életminőség romlást okozhat számos téren. Kérdező, ne hallgass a nem empatikus embereknek.
febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az empátia önmagában semmit ne ér. Ha te rákod vagy, mit kérsz? Terápiát, vagy empátiát?


Másrészt a fogyástól nem lesz baja. És azért mert esetleg hormonzavara van is (még ez sem igazolt!), egyáltalan nem jelenti hogy az csak PCOS től lehet.


Sajnos az elhízás a férfiakat nőiesíti (gynecomastia), a nőket férfiasítja (szörzet)

febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak ha drasztikus módszerekkel elkezdi magát éheztetni, akkor hosszú távon tovább ront az egészségén. Tény, hogy ez a betegség rengeteget javul a zsír-izom arány optimalizálásával. De nehogy már ne merjen elmenni orvoshoz, amíg nem vesztett zsírt…
febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!