Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Progeszteron hiány esetén mi...

Progeszteron hiány esetén mi történik?

Figyelt kérdés

Valószínűleg progeszteron hiányom van. Egy hónap múlva megyek dokihoz, addig is probalok informalodni innen-onnan.

Kb. 4-5 hónapja hagytam abba a fogamzasgatlo hasznalatat, mert már szedtem 2 éve és pihentetném a szervezetem mielőtt családalapításba kezdenénk.

Viszont az elozo es a mostani menstruaciom előtt egy héttel nagyon kevés pecsételo verzesem volt. Azt hittem beágyazódási vérzés (nem védekezünk, csak megszakításos módszert használunk, mert egyébként nem lenne semmilyen gond a terhességbol), de ugy olvastam több helyen, hogy ha tovább tart 1 napnál az progeszteronhianyra utal.

Akinél kiderült ilyesmi, mi volt a teendő utána? Így ha fél év mulva szeretnénk hogy teherbe essek sokkal valoszinubb hogy nem jön majd össze könnyen?

Tudom, tudom, majd az orvos megmondja, de szerintem nagyon nagy a valószínűsége hogy ez van a háttérben. Elvagyok keseredve.



jan. 23. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok
jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A progeszteronhiány az csak tünet, valaminek következménye. Ki kell deríteni az okot, már ha van egyáltalán progeszteron hiány...

A pótlás pedig emiatt nem is ér semmit, az okot kell kezelni.

jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Lehet köze ahhoz hogy tablettát szedtem két évig? Vagy máshol keresgélek?
jan. 23. 22:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak ovulációs pecsételést tapasztalsz, ami normális akár 2 napig is. Bár jobb lenne, ha kb. 12 nappal a mensi előtt történne ez - biztos, hogy 1 héttel előtte és nem több?
jan. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, biztos🙁
jan. 24. 08:44
 6/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Értem, akkor ez esetben inkább a progi hiány az esélyesebb. A fogamzásgátó előtt rendszeres volt a menstruációd?

jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, előtte rendszeres volt.
jan. 24. 21:01
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát mindenesetre is majd az orvostól kapok válaszokat.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólasokat.

jan. 24. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!