Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Progeszteron hiányal van...

Kérdezi kérdése:

Progeszteron hiányal van ovuláció?

Figyelt kérdés
Felmerült nálam a progeszteron hiány, ugyanis menstruáció előtt barnázok. De ovulációm mindig van. A kettő összefügg? Jelenleg nincs pénzem 50ezer ft-os vérvételre. Ugyanis ennyit kérnek hormonpanelra.

2022. nov. 15. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Hát te írtad, hogy van ovulációd...
2022. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
13%
A ciklus 21.napján (vélt vagy valós ovu után 7 nappal) vett vérvétellel kimutatható, ezt a progeszteron értéke mutatja meg. Nmol/l mértékegységben 30 felettinél már volt ovuláció, a másik mértékegység azt hiszem az ng/ml, ott 10 felettinek kell lennie. Medicovernél 4500 ft ez a vérvétel, de van Synlabnál is meg bármelyiknél. De honnan tudod, hogy volt ovulációd? Nézed valamivel, pl ovulációs teszttel, hőmérőzéssel vagy esetleg orvos ultrahangos követéssel? Én is barnáztam 7 nappal mensi előtt, nekem volt ovulációm, de sárgatestelégtelenségem volt, ami azt jelentette, hogy a megrepedt tüsző (sárgatest) nem tudott elegendő sárgatesthormont (progeszteront) termelni, ezért idő előtt lecsökkent a szintje és elkezdett leválni a méhnyálkahártya. Emiatt csak a 12.ciklusban sikerült a baba, jelenleg is progeszteronpótláson vagyok a 15.hétig. Ha a vérvétel igazolja a progeszteronhiányodat, akkor gyógyszerrel kezelhető. De ahhoz tudni kell az ovuláció napját, mert fontos, hogy azután a 7. (vagy max a 8.) Napon történjen a progeszteron vérvétel. Nyilván egy teljes hormonpanel lenne a legjobb, amihez a ciklusod 3. és 21. napján vesznek vért. De nekem erre egy sima sztk-s doki is kiadta a beutalót, és ingyenes volt a vérvétel is.
2022. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Megoldodott aztán? Valószínű nálam is ez a gond
jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!