Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A citológiai eredmény kimutatj...

A citológiai eredmény kimutatja, hogyha pl elkaptam valami szexualis uton terjedő betegséget ?

Figyelt kérdés

Az eredményem p2, gyulladás .

Ez mit jelent? Kell aggódnom? Sajnos felmerült a gyanú bennem, hogy megcsalt a parom..ugyanakkor nem feltételeznem, hogy olyan hülye lett volna , hogy gumi nélkül tegye, hiszem tudom hogy erre mindig odafigyelt. ( noha sosem lehet tudni )

Ezért most megijedtem ettől a p2 eredménytől mert eddig p1 volt mindig..

Vagy esetleg a HPVt jelentheti?

Sajnos én nem ertek ezekhez, és feleslegesen sem szeretnek stresszelni.

Volt itt olyan akinek a p2 értek jelezte Hogy vmilyen betegsége van?:(

21/l



jan. 27. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A méhnyak citológiai vizsgálata alapvetően nem STD kimutatására való. A p2 annyit jelöl, hogy nincsenek jelen kóros hámsejtek, csak normális hámsejtek és fehérvérsejtek. Ez egy általános eredmény szexuálisan aktív nőknél. A HPV fertőzöttség ebből az eredményből nem eldönthető.
jan. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A p2 jó, általában ez van.
jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Nem! Ugyanis az nem arra való. Esetleg HPV fertőzöttség gyanúját veti fel, de azt is csak akkor ha már kezdesz elrákosodni.
jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

P2: negatív eredmény, a normál hámsejteken kívül kis mennyiségben fehérvérsejt van.


Ezzel a vizsgálattal NEM a nemi betegségeket szűrik. Ha arra gyanakszol esetén menj orvoshoz. Más vizsgálattal lehet megállapítani.

jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De a fehérvérsejt akkor miért van ott? Mi történhetett?
jan. 28. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem történt. A fehérvérsejtek az immunrendszer sejtjei, megvédenek a fertőző betegségektől, az egész testben megtalálhatók.
jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A P2 pont arra utal, hogy gyulladásod van. A P1 az meg eddig arra utalt, hogy nincs. A gyulladásra meg szoktak jobb esetben valamit felírni, bár nekem kismamaként sem írták semmit és magától elmúlt.
jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!