Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az éves rákszűrés eredménye...

Az éves rákszűrés eredménye azt is kimutatja, ha valamilyen nemi betegséget elkaptam? Vagy erre külön kell vizsgálatot kérni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 9. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem mutatja ki!
2021. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
STD szűrésre kell menni.
2021. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

A rákszűrésen kívül még jelzi, ha hpv gyanú áll fenn. De ahhoz is új kenet kell a tipizálására.

Mást nem.

2021. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Én magam is meglepődtem, de automatikusan gombára is szűrnek rákszűrésnél. Ezt nem jelezte a nőgyógyászom, az eeszt-en láttam a dokumentumok között a legutóbbi rákszűrésem után.
2021. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az STD szűrésre ugyanúgy a nőgyógyászomhoz tudok időpontot kérni, mint a rákszűrésre? Jövő hónapban amúgy is kell mennem a rákszűrésre, amikor arra időpontot kérek, kérhetek egyből STD-re is ugyanakkorra? Vagy ezt fontos minél hamarabb megejteni? Az a baj hogy megcsalt a (most már volt) párom, nem egy valakivel, és félek, mi van, ha hazahozott nekem valamit? Jelenleg semmi tünetem sincs, de gondolom ez nem feltétlenül jelent semmit. A következő 3 hetem brutálisan be van táblázva, november elején tudnék menni kényelmesen vizsgálatra. De ha ez sürgős, akkor próbálok egy szabadnapot intézni. Még utánajárok a neten is, de addig is feltettem a kérdést mert mások személyes tapasztalatai sokszor többet érnek, mint a hivatalos információk.
2021. okt. 9. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
STD szűrést nem nőgyógyász végez, hacsak nem magán, és van ilyen opció ott. Ha budapesti vagy, akkor [link] HIV ablakperiódusa 4-6 hét, előtte felesleges menni.
2021. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es A gombás fertőzés nem STD. Gyulladást, gombát, protozont, hámelváltozásokat néznek.
2021. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, közben megtudtam én is, hogy nem is nőgyógyászhoz kell vele menni, és bár nem pesti vagyok, megtaláltam, hogy a városomban hol végzik a szűrést. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2021. okt. 9. 20:39
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Én nemrég voltam nőgyógyásznál, és ugyanabból a kenetből, amit levett rákszűrésre, küldött be STD-re is. (Magán nőgyógyász, némi plusz pénz az STD.)
2021. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!