Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabad hasi folyadék mitől lehet?

Szabad hasi folyadék mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok 26 éves nő vagyok, van egy kislányom.

Segítséget szeretnek kérni mert megijedtem..

péntek hajnalban kezdődtek a panaszaim felkeltem és nagyon fájt a hasam alul majd vettem be fájdalom csillapítot így enyhült aztán vissza aludtam. reggel mikor felkeltem újra éreztem a fájdalmat elmentem WC-re majd utána leültem a székre és elájultam vagyis elsotetedett előttem minden pár másodpercre….le is estem a székről. Vettem be fájdalom csillapitot kicsit enyhült majd rá pár órára újra éreztem és újra rosszul lettem megint pár másodpercre elsötétült minden. ezután be mentem a surgosegire ahol vettek tőlem vert ami kevés gyulladást mutatott. Csináltak ultrahangot


Amiben ez áll : A máj normális nagyságú, homogén. Az intra -és extrahepaticus epe utak nem tágabbak. Az epehólyag komentes, fala nem vastagabb.

A Pancreas nem szélesebb, homogén. A wirsung vezetek nem tágabb. A vesek echokepe szabályos. A lép normális nagyságú, homogén. A hasi aorta nem tágabb, régiójában megnagyobodott nyitok csomó nem mutatható ki. A hólyag kevés vizeletet tartalmaz. Az uterus tömöttebb. Mindkét ovariumban néhány folliculus látható , keringésuk megtartott. Az appendix 7mmatmeroju, jelenleg nem szélesebb. A máj körül 2-3 mm vastag, a lép körül max 1 cm vastag szabad hasi folyadék lathato. Belfali megvastagodas nem láthato.


Ettől a szabad hasi folyadektol ijedtem meg , mert beírom a keresőbe és csak rosszat lehet olvasni :( megkérdeztem ott az orvosokat azt mondtak ez nem baj gyulladástol is lehet vagy barmitol de nagyon kevés így nem baj….


A hasam azóta is fáj igaz már nem annyira mint akkor de nem csak alul már. olyan érzés mintha izomlazam lenne vagy mint pl csaszarmetszes után szóval köhögésnel ha nevetek vagy ha felkelek az ágyból akkor jobban illetve érzem hogy sok gaz van a beleimben. A péntek és szombathoz képest már enyhült de azért meg mindig fáj….


Holnap kell vissza mennem nogyogyaszhoz mivel pénteken mikor be mentem a surgosegire akkor múlt el két napja a menstruaciom, de akkor pénteken kicsit újra véreztem aztán szombatra már semmi… illetve az orvos azt mondta a hasi folyadék miatt is mennem kell amire amúgy azt mondtak nem gond…


Nincs állandó betegségem gyógyszereket sem szedek sosem volt ilyesmi problémám. Hodgkin limfomam(nyirok rendszer rosszindulatú betegsége) volt amire 2019- Ben kaptam az utolsó kemoterapiat de az a mellkasomban volt….

Említettem az orvosoknak ezt is de nem is foglalkoztak úgy igazán vele.


Volt valakinek hasonló? Vagy mégis mire gondolhatok? Sajnos a betegségem óta eléggé félek meg orvosokhoz is menni. Tudom nem ide kéne írnom nem is szoktam sehova sem de most komolyan megijedtem a szabad hasi folyadék miatt főleg . Szóval azért írtam ide hatha valakivel volt hasonló vagy tud valamit mondani.


Előre is köszönöm a válaszokat!



jan. 28. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, kiderült a baj ???
jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia még nem jutottam el nőgyógyászhoz...mert ahová elmentem onnan elküldtek 😀 mindegy... Pénteken remélhetőleg már megvizsgál egy nőgyógyász is. Egyébként a fájdalom elmúlt csak néha néha érzem kicsit remélem így is marad...
jan. 30. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy megijedtél. A szabad hasi folyadék valóban súlyos állapot lehet, de nem feltétlenül jelent rosszindulatú betegséget. A leggyakoribb okai a következők:


Gyulladás: A gyulladások, például a hasnyálmirigy-gyulladás, a májgyulladás vagy a bélelzáródás okozhatnak szabad hasi folyadékot.

Traumatizmus: A hasi sérülések, például a balesetek vagy a műtétek okozhatnak szabad hasi folyadékot.

Daganat: A hasi daganatok, például a petefészekrák vagy a májrák okozhatnak szabad hasi folyadékot.

A te esetedben az orvosok azt mondták, hogy a szabad hasi folyadékod nagyon kevés, és nem okoz aggodalmat. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg valamilyen kisebb gyulladás vagy sérülés okozza.


A hasfájásod és az ájulásod is lehet ezeknek a gyulladásoknak vagy sérüléseknek a következménye. Az ájulást a gyulladás okozta fájdalom vagy a folyadék felhalmozódása miatt fellépő nyomásnövekedés okozhatja.


A menstruációs problémáid is kapcsolódhatnak a gyulladáshoz vagy a sérüléshez. A gyulladás vagy a folyadék felhalmozódása irritálhatja a méhét, ami vérzéshez vezethet.


A legjobb, ha a holnapi orvosi látogatásodon megbeszéled az orvosoddal a tüneteidet. Az orvos megvizsgál, és további vizsgálatokat javasolhat, hogy azonosítsa a tüneteid okát.


Addig is, pihenj sokat, igyál sok folyadékot és szedj fájdalomcsillapítót, ha szükséges.


Remélem, hogy hamarosan jobban érzed magad!

jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊

Hat ultrahangon semmit sem láttak begyulladva ugye meg daganatot sem hála Istennek... Szóval igazából nem értem. Egyébként jobban vagyok már néha érzem, hogy kicsit mintha fájna de nagyon kicsit remélem így is marad...

A sürgősségin a doktornő azt mondta (mert többször is rákérdeztem erre a folyadékra), hogy bármilyen kis gyulladás van a hasban olyankor mindig egyszerre van egy kis folyadék. Megkérdeztem az ultrahangos orvost is aki csinálta O is azt mondta, hogy gyulladástol szokott legtobbnyire lenni...de nem értem ha nem láttak semmit begyulladva a hasamban a veremben is nagyon minimális volt a gyulladás. Mi lehet begyulladva? Egy hasnyálmirigy gyulladás pl szerintem nem múlna el csak úgy és magasabb lenne a gyulladásos érték is legalábbis a nagynénémnek mikor volt elég súlyos állapotban volt. Elküldtek nogyogyaszatra amit igazából nem értek hogy ott a sürgősségin miért nem csinálták meg mert most hiába futkozok összevissza nem akarnak fogadni időpont nélkül. És nem is értik miért kell oda mennem na mindegy... Szóval igazából csak mondtak hogy valami gyulladásom van a vérzés miatt menjek el nőgyógyászhoz egyébként az el is múlt már aznap este....és ennyi, ha fáj akkor vegyek be fájdalomcsillapítót. Tehát az okát ki sem derítettek de nagyon nem is izgatta őket szerintem 😀 Daganatot is látták volna az UH- N nem? De igazából minden normális meg normális nagyságú a majam is...csak ez a folyadék ami nem...vagyis szerintük ez sem baj de azért engem aggasz. Nyugtatom magam, hogy az orvosok látták volna ha van valami meg nem engedtek volna el, de aztán mindig eszembe jut, hogy mégsem normális ez a szabad hasi folyadék. A Google szerint meg főkép... nem tudom már mit is higyjek vagy mire gondoljak.

febr. 1. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!