Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta után ti mit...

Petefészek ciszta után ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Először petefészek gyulladádom volt, aminek a kezelése alatt 4,5 cm es cisza keletkezett a jobb oldali petefészkemben. Az orvos azt javasolta várjuk meg, hogy a következő vérzésemmel eltűnik-e. A ciszta eltűnt de kevés szabad folyadék maradt még. Először amikor a gyulladással vizsgáltak akkor is volt már ott szabad folyadék a douglasban. Miért nem akar ez eltűnni? A petefészkemben továbbra is erős szúró fájdalmat érzek, ami múlt hónapban miután eltűnt a cisztám nem volt ilyen erős, mint most. Újabb cisztám szerintem nem lehet, mert a legutóbbi vizsgálat óta még nem volt peteérésem.Jövő héten megyek megint vissza dokihoz, arra lennék csak kiváncsi, hogy ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban.

2019. máj. 6. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem meg kellett műteni, mert nagy cisztám volt, szóval utána sokkal kevésbé fájt. Ezt a dokival beszéld meg.
2019. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én észre sem vettem, hogy van cisztám, amíg egyik mensi megjövetelnél hirtelen elkezdett ömleni a vér belőlem, nem tudtam a WC*-ről felállni. Rohantunk a nőgyógyászhoz, aki mandarin nagyságú cisztát talált hüvelyi Uh-val. 3 hónapot vártunk (nem adott semmit, addigra csökkent a vérzés mennyisége), mikor visszamentem ellenőrzésre teljesen eltűnt a ciszta. Észre sem vettem volna, ha azt az egy ömlő menstruációs kezdést nem produkálja a szervezetem.
2019. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ciszta lehet ezerféle. Egyik doki szerint a ciszta az a szervezet tisztítóművelete, mert valami bent van, amit becisztáz (betokoz), hogy elkülönítse a szervezettől. Később ürülni is tud így. Ezért fordul elő pl. gyulladás, vetélés után, amikor valami nem tud távozni, viszont ahol van, ott meg útban van vagy veszélyes, szóval így védi a szervezet önmagát, hogy cisztázza az adott cuccot. A legtöbb ciszta ürül a következő menzesszel, ezért szokták ma már inkább csak "figyelni", hogy "viselkedik" a ciszta. Korábban pánikszerűen "késelték" őket.

Nekem pl. egy partnerem alatt volt folyton cisztám, valami inkompatibilitás volt köztünk az ondójával.

Szerintem lehet újabb cisztád, ha még mindig van ott valami, aminek nem kéne.

2019. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!