Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valószínű DCIS( ductalis in...

Valószínű DCIS( ductalis in situ carcinoma) eltávolítása után még szükség van kezelésre?

Figyelt kérdés

2 biopsziát végeztek, 2 külön orvos, 2 külön intézményben. Egyikben sem volt igazolhatí a 12 mm-es laesio malignitása, de felmerült a DCIS vagy más nem rosszindulatú tejcsatornán belüli gyulladásos daganat lehetősége.

Tegnap vették ki a kis daganatot a jobb mellemből. A doki azt mondta 3 hét még mire lejön a teljes szövettan, szükség esetén terápiára lehet szükség: sugár vagy gyógyszeres.

Ha DCIS -em van valóban, akkor annak mennyire durva a kezelése, mármint a mellékhatásokra gondolok inkább. Kemót is adnak ebben az esetben?

Ez visszatérhet idővel?

Már úgy vártam a műtétet, végre utána vagyok de most sem nyugodtam meg. A DCIS végülis egy enyhébb rákforma, ha jól tudom, viszont jól kezelhető. Ha valaki átesett ezen kérem írja meg mik a tapasztalatai. Úgy érzem, hogy egy soha véget nem erő rossz álom, ami 5 hónapja zajlik.

Köszönöm ha valaki válaszol!

25/N


jan. 30. 21:43
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az enyhébb, illetve a ráknak megelőző állapota, de az is lehet kiterjedt, lehet őrszem nyirokcsomó érintettség is, de nálad nem tudjuk mi a helyzet. Szerintem lesz sugárterápia, de van ahol még 5 évig tartó hormonkezelés is van. Szövettant mindenképpen meg kell várni.
jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első jól írja. Ha DCIS, akkor valószínűleg lesz sugárterápia. Az általános ilyen esetben az 5 vagy 3 hetes sugárkezelés. Hétköznaponként kell menni, így 25 vagy 15 alkalom. Ettől csak válogatott esetben lehet eltekinteni. Kemoterápiát erre nem adnak.
jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊
jan. 31. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!