Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az Advil ultra forte fájdalomc...

Az Advil ultra forte fájdalomcsillapítóhoz hozzászokik a szervezet egy idő után, vagy nyugodtan szedhetem minden hónapban menstruációs görcs esetén?

Figyelt kérdés
Ez az egyetlen eddig próbált ami használt a görcsök ellen. Általában az 1. nap 1 db-ot szoktam bevenni. Ez hosszú távon jó így, vagy hozzászokik a szervezet és úgy már nem lesz hatásos?

febr. 4. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha egy hónapban néhány tablettát beveszel, ahhoz nem szoksz hozzá. A fájdalomcsillapító különben se okoz úgy függőséget, mint egy altató.
febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Én évekig szedtem így, havi 1-2 tabletta, és görcsoldót is vettem be mellé. Tökéletesen működött. Most már nem kell, született egy gyerekem és bár már visszajött a ciklusom, sokkal enyhébbek jelenleg a görcseim.
febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

A hatóanyaga egyébként ibuprofen.

Nem szokik hozzá a szervezet de ha napi szinten szeded extra hosszú távon, akkor egy rakás problémát okozhat idővel. Pl nem tesz jót a gyomornak (ugye üres hasra tilos is szedni), a vesére is káros, az érrendszereknek stb.

Ez úgy van hogy lehet szedni de nem napi szinten.

Én azt tanácsolnám menj el mondjuk egy házi orvoshoz és egyeztess vele. Mondhatod neki írjon fel pl ibumax-ot (ezzel olcsóbban kijössz, erősebb, ugyanolyan hatóanyagú) és akkor ha már receptre szeded jobban tudsz a dokival is egyeztetni.

febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
#3, nem napi szinten szedi, hanem csak a menstruációja első napján mindig. Tehát kb. havi 1-2 szemet.
febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

jaaaa az alsó sorból indultam ki hogy hosszú távon :D

értem # 4


Akkor így semmi baj ezzel kérdező. Szedheted életed végéig minden gond nélkül ;)

febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindekinek.
febr. 4. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!