Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A napokban labor vizsgálatra...

A napokban labor vizsgálatra megyek, de valószínűleg menzeszelek. Lehet-e ilyenkor vizeletet leadni?.. illetve vért venni? Vagy halasszam el?

Figyelt kérdés

febr. 10. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Általános vérvételt nem akadályozza, de vizeletet azért nem javasolt így adni, halaszd el inkább.
febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Vért venni lehet, vizeletet adni NEM.


Gondolj bele, mit vizsgálnak! Az egyik pl. a vér a vizeletben, ami súlyos húgyúti fertőzésre utal. Vagy más, még súlyosabb bajra. Kivéve, ha a menzesz miatt van ott.

Három eset lehetséges, ha leadsz egy ilyen vizeletet: vagy tudják, hogy mitől véres, és egyáltalán nem adnak eredményt belőle, vagy ráírják, hogy makroszkóposan véres vizelet, és semmi mást nem néznek meg belőle, vagy, ha csak alig véres, lemérik, és kapsz egy megtévesztő eredményt, +/++/+++ vérrel, ami örökre ott marad a "felhőben" a laboreredményeid között, és később már senki nem fog emlékezni rá, mitől is volt olyan.

febr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Lehet mindkettőt. Vizelet adásakor moss le kívülről mindent, és a bőrredők széthúzásával a vizelet egyből a pohárba menjen, ne érintkezzen előtte semmivel. Ha így csinlod, akkor látható mennyiségű vér nem lesz a mintában. Ha mégiscsak kerül bele minimális vér, akkor meg hát Istenem, majd mondod a dokinak hogy épp megvolt, de a többi eredmény ettől még értékelhető: fehérje, cukor, baktérium, sűrűséget ez nem befolyásolja.
febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha nagyon muszáj, akkor lehet, de jobb ez utána, bár nem tudom mihez kell. Vizeletben lehet sokminden, de max megmondod, hogy menzesz alatt volt.
febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet! Kérj másik időpontot
febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

2-es voltam, és orvosi laboratóriumban dolgozom. Pontosan tudom, miről beszélek, nem véletlenül írtam, amit.

3-asnak külön írom, hogy a nem látható mennyiségű vért is kimutatja a vizelet tesztcsík, pont erre találták ki. (Ugyebár, felesleges lenne tesztcsíkkal nézegetni, ha szemmel is látható.)

Sőt, akkor már jobb is, ha szemmel láthatóan véres, mert akkor kiderül, hogy mintavételi hiba történt, és le sem méri a labor a nem megfelelő mintát.

Itt nem csak arról van szó, hogy a tíz mért paraméterből a vér nem lesz értékelhető. A vér a többit paraméter mérését is zavarhatja.

Ha korrekt eredményt akarsz, nem mész menzesz alatt vizeletvizsgálatra.

A laborok általában megengedik, hogy a vizeletet utólag vidd be, a menzesz elmúlta után.

febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én menstruáció után 2 nappal adtam le vizeletet, alapos mosdás után. Mégis volt benne laphámsejt, egy kis vér, stb. Hiába tudta az orvos, hogy emiatt van, újra meg kellett ismételni. Szóval nemhogy közben, de még utána pár napig sem lehet sajnos.
febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!