Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő mire hat a fogamzás...

Mennyi idő mire hat a fogamzásgátló? A ciklus 3.napján kezdtem el szedni az orvos javaslatára. (Symiciat szedek)

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat szivesen fogadok ezzel kapcsolatban

febr. 12. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A Symicia szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Symicia szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia". ~google


Egyébként nekem nagyon nagy hangulatingadozásaim voltak tőle.

Védett 100%.

Más talasztalatom nincs,mert nem szedtem hosszabb ideig, viszont a mensimet ezután jól bezavarta...

febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia elolvastam ezt en is viszont nem bizok benne, megkerdezhetem h hanyadik napon kezdted el szedni? Illetve hogy mikor volt az elso vedekezes nelkul miutan elkezdted szedni? Ha nem tul szemelyes.
febr. 12. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze. :) Én megvártam a mensimet, aznap kezdtem el szedni,amikor megjött.

Nekem így mondta az orvos.

A védekezés nélküli asszem mensi után volt, annyira már nem emlékszem,mert idén lesz 2.éve, hogy nem szedem,de hátha írnak érdemleges hozzászólást is még Neked. :)

febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
febr. 12. 22:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.A harmadik napig kell elkezdeni a fogamzásgátlót,szóval nincs azzal baj ha a 3.napon kezdted el,ugyanígy voltam énis. Mert sajnos így jött ki a dolog akkor hogy nemtudtam első nap. :)

3 hétig ajánlott védekezni mellette(óvszer vagy amivel szeretnél),utána szabad a pálya,ha rendszeresen szeded. Mindig próbáld meg ugyanabban az időben bevenni. Például ha reggel 7kor veszed be akkor mindennap ugyanakkor vedd be vedd be,mert ha meghaladod a nemtudom hány órát,akkor csökken a védekezés. Három hónapig szoktak mellékhatások lenni,ami természetesen nemfordul elő mindenkinél. Valakinek fejfajásai vannak,esetleg hasmenés,ahogy fentebb írták hangulatingadozás is,de ezek elszoktak múlni teljesen. Ha mégsem és nagyon rosszul érzed magad,akkor viszont ez a fajta gyógyszer nem jó és váltani kell másikra.:)

febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, sokat segitettel
febr. 13. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!