Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló felírása előtt...

Fogamzásgátló felírása előtt csinálnak hormonvizsgálatot?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék feliratni egyrészről nyilván a párkapcsolatom miatt, másrészről pedig az arcbőröm és egyéb (szerintem) hormonális problémák miatt. Erre semmi bizonyíték nincs csak nagyon arra hajlanak a tünetek ezért szeretnék hormonvizsgálatot. Ezt alapból is elvégzik vagy esetleg kérhetem hogy csináljanak? Gondoltam hogy elmegyek endokrinológushoz de először ezt szeretném megpróbálni hátha egyszerre két dolgot is el tudok intézni
febr. 10. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, hogy alapból elvégeznék.
febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem végeznek alapból, kérni kell.


Endokrinológus el fog küldeni vérvételre.

Vagy már eleve a vérvétel eredményeket vidd el neki, én az utóbbit csinálnám a helyedben. Vérvétel, aztán endokrinológus, aztán írasd csak fel a gyógyszert.


(Bárcsak anno én is csináltam volna, nagyon jók teszed, hogy ilyen alapos vagy!)

febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

"Vagy már eleve a vérvétel eredményeket vidd el neki, én az utóbbit csinálnám a helyedben. "


Nehéz lesz, hiszen hormonpanelhez vérvételt az endokrinológus tud csak kérni....

febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Államiban szinte biztos, hogy semmit nem fognak. Felírják a gyógyszert aztán mehetsz.
febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
A kérdés, hogy van-e bármi relevanciája, ha úgy is gyógyszert akarsz szedni….
febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal számolj, hogy sajnos a fogamzásgátló sem fog jót tenni a bőrödnek (sem) hosszútávon, illetve ha egyszer elhagyod akkor okozhat problémákat ilyen téren
febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Államiban vársz az endokrinológusra 2-3 hónapot, majd a vérvételre is vársz, aztán megint az endokrinológusra, hogy értelmezze a leleteket (pajzsmirigy értékek, ösztrogén, progeszteron, tesztoszteron stb).


Inkább a magánt javaslom, ha az idő fontos tényező, ott hamar meglesz. Viszont a magán vérvétel nagyon drága, vannak erről csomagok, de több tízezer Ft.

febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!