Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy ilyen erős a...

Normális hogy ilyen erős a mensim? Beletörődjek, ezt osztotta az élet?

Figyelt kérdés

24 óra alatti 10 betét (éjszakai) alatt soha nem jövök ki. Éjjel kizárólag egyszerhasználatos mensibugyit használok (always boutique, always zzz vagy tena pants, ezek hasonlóak). De mostanra legtöbbször már nappal is inkább ezeket a tenaszerű mensibugyikat használom, kényelem és biztonságérzet miatt. ("Már megszoktam kategória".) Tampon allergia miatt kiesett bár amúgy sem tudnék "felhelyezőset" rutinszerűen elképzelni


Voltam orvosnál, vérvételen többször, és minden rendben, kivéve az alacsony vasat (ami megmagyarázza az egyébkénti fáradtságomat). Tablettát/"szirupot" szedem is szorgalmasan. így noha nem vagyok fáradt, talán rátesz a mensi mennyiségére (inkább a vérmennyiség legyen minthogy fáradt legyek, azt nehezebben kezelem vagy neadjisten emiatt elbambuljak akár vezetés közben..).


Fogamzásgátót már próbáltam többször is életemben, többfélét, de vagy allergia vagy masszív elhízás amit noha szerencsére sikerült ledobni, de mégegyszer nem szeretnék arra a vonalra menni.


(31)



febr. 19. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Egy teljes nőgyógyászati vizsgálatra elmennék, ha a helyedben lennék. De ugye nem vagyok.
febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hogyha nincsen semmi különösebb más panaszod.


Nekem mostanság kevesebb, de volt idő, amikor 4 óránként kellett éjszakait cserélni, olyan sok volt - még fiatal felnőttként.


Azóta kevesebb, barátnőm az első napon gyakorlatilag kétóránként cserél, olyan sok van neki - utána a fennmaradó 4-5 napban meg alig.


Minden normális, amíg nincsenek extrém fájdalmaid, vagy nem ájulsz el, és a vérképed is oké.

febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia! A fiatal felnőtt az kb az én korom ?(31)
febr. 19. 13:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ultrahangot csinált a nőgyógyász? Nem látott semmit?
febr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
UH-n semmi rendellenességet nem láttak.
febr. 23. 07:01
 6/6 anonim válasza:

Nekem akkor ilyen erős, gyakorlatilag ömlik 2 napig, ha rendben van a vasszintem, ilyenkor 24 napra meg is jön mindig.

Mikor vérszegény voltam (sajnos visszatért mindig, ha egy ideje nem szedek vasat), akkor 28-29 napra jön meg és sokkal gyengébb. De akkor meg hullik a hajam és folyton álmos vagyok, a koncentrációm 0.

Mivel egyébként nincs nőgyógyászati betegségem, biztos vagyok benne, hogy a vas tabletta miatt van, habár ezt így orvosilag még sosem hallottam, de a tapasztalat ez.


Én is azt mondom inkább vérezzék többet/gyakrabban, de a vashiány tünetei ellehetetlenítik az életemet, az a pár nap vérzés azért kibírható, bár tudom kellemetlen (én amúgy ilyenkor a legnagyobb tena betétet használom).

32/N

febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!