Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriosis miatti erős,...

Endometriosis miatti erős, fájdalmas vérzésre Norcolut terápiáról milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Endometriosis miatt nagyon vastag a méhnyálkahártyám (endometrium) és az orvosom azt javasolta hogy szedjek Norcolut 5mg tablettát 10 napig a cikluson 11. napjától, két ciklus alatt. Azt mondja hogy ezzel el lehet érni hogy vékonyabb hártya alakuljon ki akár a tabletta abbahagyása után is.


Valakinek esetleg írtak fel Norcolutot hasonló esetben? Segített? Sose szedtem fogamzásgátlót és kicsit tartok tőle, de 2 ciklusig hajlandó lennék szedni ha segít hosszabb távon, illetve utánaolvastam és látom hogy használni szokták a hatóanyagát (noretiszteron) endometriózissal kapcsolatos problémákra.


Köszönöm



febr. 19. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Valószínüleg segíteni fog, endometriózisban hatásosak a progesztin típusú hatóanyagok. A probléma az, hogy amennyiben abbahagyod, sajnos nagy valószínűséggel vissza fog jönni a betegség - ez sajnos csak tüneti kezelés.
febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen sejtem hogy visszajön a probléma ha abbahagyom, viszont fura hogy amikor kértem az orvost hogy írjon fel tranexámsavat amit már több mint 5 éve szedek, azt mondta hogy az csak tüneti kezelés, és hogy a Norcolut pedig a probléma "eredetét" kezeli, és abban reménykedik hogy ennek a 2 ciklusig tartó "kísérletnek" lesz hosszútávú eredménye, és nem csak visszamegy minden az eredeti állapotába rögtön miután abbahagyom.


A tranexámsav, ha esetleg nem tudja valaki, egy vérzéscsillapító gyógyszer, még csak nem is fájdalomcsillapító, de ha megindul a vérzésem és beveszek egyet, egy óra múlva már jobban vagyok még akkor is ha nem vettem be mellé fájdalomcsillapítót. Ezt elmondtam az orvosnak és mondtam neki hogy tisztában vagyok vele hogy ez nem fájdalomcsillapító és hogy tünetet kezel csak de ettől függetlenül nehezére esett felírni és kétszer kellett rá emlékeztetnem mire végül bediktálta az asszisztensének.

febr. 23. 19:57
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Én szedtem eddig kétszer. Van endometriózisom, de nem arra adták, így érdemben erre nem tudok mit mondani. Covid alatt volt egy 3 hétig tartó szűnni nem akaró vérzésem 16-17mm nyálkahártyával, ami nem akart magától kiürülni. Beszedtem, segített. Simplex hiperplaziát állapított meg a szövettan, mert előtte vettek mintát. Fogalmam sincs mit jelent, nem vagyok orvos. Utána még 3 hónapig felírták, de szerintem lehet felesleges volt ráhúzni még 3 ciklust, helyreállt volna magától is. Extrém vékony lett a nyálkahártya utána, cisztám is lett. Hosszú hónapok voltak, mire normalizálódott.

ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!