Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztencia javulási...

Inzulinrezisztencia javulási ideje?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja állapítottak meg nálam inzulinrezisztenciát. A 120 perces inzulinszintem 230 volt, hozzá a cukrom pedig 7. Éhgyomri értékek alapján a HOMA index 2,7. Azóta figyelek az étkezésre, mozgásra, merckformint (xr 500mg) és egyéb kiegészítőket is szedek. Amiben talán "más" vagyok, mint az "átlagos" IR-esek, hogy a testsúlyom teljesen normális 160 cm-hez 55 kg. Ti mit tapasztaltatok mennyire befolyásolta a kezdő testsúly a javulást, illetve mennyi idő után tapasztaltátok?

febr. 19. 21:22
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Összességében szerintem te elég jól kezeled a helyzetet. A súlyoddal nem tudom mit akarsz közölni, neked az teljesen normális, nem csak a súlyfelesleggel rendelkezőknek van IR betegségük, ergo nálad ennek nincs jelentősége, nem ettől lesz gyorsabb a gyógyulási folyamat. Javulás az minimum 3 hónap, de van akinek 1 év is van.
febr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
márc. 1. 09:47
 3/3 anonim válasza:
Évek óta vagyok PCO miatt inzulin rezisztens. Nálam az első perctől kezdve kiírták a gyógyszert, mert a súlyomat rendben találták, az étkezésemről kikérdeztek és azt is elfogadták. Merckformin XR 500 reggel és este, én már hozzászoktam :)
márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!