Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkehely használata?

Intimkehely használata?

Figyelt kérdés

Van egy Selenacare intimkelyhem m-es méretben.

Tampont használok általában, és rendszeres nemi életet élek.


Rá akarnám venni magam a kehelyre, de úgy félek tőle mint valami 16 éves aki először szeretne tampont használni.


Leginkább szerintem a vákuum ijeszt meg annyira. Vagy igazából fogalmam sincs, hogy mitől félek.


Amikor bent kinyílik és ugye vákuum keletkezik, az nem tud fájdalmat okozni? Mert ugye rácuppan a méhszájra.


Komolyan mondom, itt vagyok 30 évesen és szerencsétlenkedek.


Hogyan tudnék ezen túlesni, hogy kipróbáljam, és legalább egyszer helyezzem fel, hogy milyen érzés?


ápr. 28. 16:05
 1/7 anonim válasza:
ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qborka ***** válasza:

Én nem tartottam tőle, mégis alig tudtam feltenni. Először Selena L méretet próbáltam,de az nagy és kemény volt, vettem puhább Facelle S-t.

Azzal sem tudtam összebarátkozni.


Ne stresszelj, erősebb napon próbáld, szerintem.

ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fáj, nem is érezni, hogy van bent valami. Ilyen szempontból olyan, mint a tampon. Azt sem érzed, hogy bent van, ezt sem. (Kivéve, ha hosszú szára van a kehelynek, azt picit lehet érezni, de le lehet vágni belőle, ha nagyon zavar.)


Fájdalmat sem okoz, a vákuum sem olyan erős, csak pont annyira, hogy szépen a helyén maradjon a kehely.


Normális, hogy kicsit tartasz tőle. De gondolj bele: otthon, nyugalomban egyszer kipróbálod, felhelyezed, kicsit bent hagyod, közben teszel-veszel otthon és kitapasztalod, milyen. Aztán egyszerűen kiveszed, és ennyi volt a nagy kaland. 😊

ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Feltettem végre. Viszont akárhogy próbáltam kitapintani, nem éreztem a kis redőkből sem, hogy kinyílt-e rendesen, viszont szivárgott kifelé a cucc. Aztán tettem itthon pár métert sétálva, és jött az érzés, hogy na most, kipattant belül.

Egy nagyon kicsit mintha nyomna, de lehet csak azért érzem úgy mert megpiszkáltam most a hüvelyem a matatással.

Ha netán később is nyom, akkor érdemes a kisebb méretet is megpróbálni, mert lehet hogy nincs elég hely neki a hüvelyemben szélességre?


Remelem kiszedni is sikerül majd. 😅 Azt fogom érezni, hogy mikor telt meg?

ápr. 29. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféle méret van, biztosan megtalálod a számodra megfelelőt. 😊

Lehet érezni, ha megtelt, de ebben annyira én sem vagyok tapasztalt, mert mindig hamarabb kivettem, minthogy megtelt volna.


Kivenni is sikerülni fog, csak nyomd be a kehely alját. Amint behorpad az alja, a vákuum megszűnik, és könnyen ki tudod húzni.

ápr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kint van. Kicsit érdekes volt minden szempontból. Elég nehezen bírtam összenyomni az alját, így nem is nagyon éreztem hogy elengedett volna a vákuum. Nehezebben jött ki mint gondoltam, azért egy tampon jóval kisebb átmérőjű mint ez kinyílva. Remélem nem nagyon cibálgattam meg szegény méhszájamat a kivétellel. 🙂

Próbálkozom tovább, talán megpróbálom a kisebb méretet is. Jó lenne, ha le tudnám cserélni a tampont valami kehelyre.

ápr. 29. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már nagyon régóta használok kelyhet, az elején én is bénáztam picit, de nagyon hamar rá lehet érezni. :) Egyébként én nem érzem amikor megtelik, kitapasztaltam hanyadik napon kb. mennyi idő alatt telik meg. Időnként előfordul, hogy nincs lehetőségem cserélni amikor már kéne és nagyon tele lesz, olyankor picit "túlfolyik", meg csere közben is marad kis váladék a hüvelyben, így tisztaságit mindig hordok mellette. Kivételnél meg légy figyelmes, hogy jól nyomd össze, ne ráncigáld a méhszájadat, ahogyan Te is említetted. :) Ha meg kényelmetlen, érdemes kisebb mérettel is próbálkozni, ez max annyival jár, hogy talán gyakrabban kell cserélni. Szerintem nagyon jó cucc, remélem neked is beválik! Hajrá! :)
máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!