Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon tényleg csak alkalmi...

A tampon tényleg csak alkalmi használatra van, és alapvetően betétet kell használni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a tampon nem tesz jót a hüvelynek, meg nem jön ki a vér, és nő a fertőzésveszély, ezért problémás rendszeresen használni. Tényleg így van? Valóban csak akkor szabad tampont használni, ha muszáj? (Pl. strandoláshoz)

febr. 26. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Butaság.
febr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

ÉN 50 évig használtam CSAK tampont, soha nem volt semmi bajom emiatt.

Mellesleg a betét sokkal problémásabb, mert ott a levegön van a menstruációs vér, azaz könnyebben tud bomlani meg fertözödni.

A tampon felszívja a vért, ezért a tamponcserekor az is kijön, a betéttöl viszont mindig felázott az alsórészem, és csupa sebes lett.

febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Én lassan 6 éve úgy 98%-ban csak tamponozok, és sokkal kényelmesebb, sokkal jobb, nem "bomlik" a vér - főleg nyáron undorító, hiába cserélem három óránként, érzem az édeskés vérszagot.


Emellett betétezéskor teljesen mindegy, hogy milyen pamut, hiper-szuper betétet használok - néha szükséges, sajnos -, minden alkalommal kipattogzok, de néha egészen sebesedek.


Mindenki használjon azt, ami NEKI jó.


A tamponozással semmi probléma, amíg ügyelünk a higiénére, és a TSS-t sem "a tampon" okozza, hanem a nem megmosott kéz, pl.

febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
* főleg nyáron undorító, hiába cserélem három óránként, érzem az édeskés vérszagot > amikor valami miatt betéteznem kell.
febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

A helyesen használt tampontól semmi bajod nem lesz.

Tampon felhelyezés előtt és után is kezet kell mosni. Rendesen, szappannal.

Ügyelni kell a megfelelő méretválasztásra. Egy tampon maximum 8 órát lehet a hüvelyben. Ha ennél tovább van bent, akkor fennáll a toxikus sokk szindróma veszélye. Ha túl nagy a tampon, nem telik meg, akkor a behelyezésnél-kivételnél mikrosérüléseket okozhatsz a hüvelyfalon, amiken bejuthatnak kórokozók.

febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!