Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trombózis panel eredményeinek...

Trombózis panel eredményeinek értékelésében tudnátok segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Természetesen megyek vissza orvoshoz. Csak hátha tud valaki mondani addig valami megnyugtatót.


II. faktor ( prothrombin ) G20210A - negativ/normál

Leiden - negatív/normál

MTHFR C667T - heterozygota


Emellett IR-em van, PCOS nincs. Életmódváltás folyamatban.


Ez így együtt mennyire jelent rosszat? Ilyen esetben is kelleni fog vérhigító injekció?

Köszönöm szépen előre is!



#trombozispanel
febr. 27. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Trombózis szempontjából semennyire. Arról meg nincs egységes álláspont, hogy a vetélésben van-e szerepe és kell-e vérhígító. A vizsgálatok egy része azt mutatja, hogy nem oszt, nem szoroz, egy része meg azt, hogy szerepe lehet habitualis vetélésben és a clexane csökkentheti a vetélési rizikót.

Egyik hematológus ezt mondja, a másik meg azt.

febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez a bajom, hogy kb ahány orvos annyi vélemény. Az egyik erre még nem ad, a másik rögtön. A kérdés, mennyire ártok vele ha pl feleslegesen szúrom.. túl vagyok egy vetélésen sajnos, emiatt kellettek a vizsgàlatok. Köszönöm a válaszod!
febr. 27. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a Clexane azért nem cukorka, de ha testtömegednek megfelelően profilaktikus dózist adsz csak, akkor jó eséllyel nagy bajod nem lesz tőle.

Szintén IR, PCOS, két kémiai terhesség után én is erősen gondolkodom. Valószínűleg a következő pozitív tesztnél inkább szúrom majd, ne ezen múljon.

De ismerősöm homozigóta MTFHR mutációval is 3 gyereket szült vérhígító nélkül...

febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!