Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati hüvelyváladék...

Nőgyógyászati hüvelyváladék kenet eredményei az alábbiak. Ezek a mikroszkópos eredmények pontosan mit jelentenek? Az orvoshoz csak 2 hét múlva megyek vissza.

Figyelt kérdés

Eredmény:

Sarjadzó gomba nem tenyészett ki.

Hagyományos tenyésztési eljárásokkal kitenyészthető aerob kórokozó baktérium nem tenyészett ki.

Mikroszkópos vizsgálat eredménye:

Nincs Lactobacillus flóra

Sarjadzó gomba negatív

Fehérvérsejt nem látható

Gram negatív pálcák


márc. 4. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Hogy minden ok
márc. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért sem a hiányzó lactobacillus flóra, sem a gram negatív pálca nem a normális kategória….
márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez bakteriális fertőzést jelent akkor, vagy ennél súlyosabb?
márc. 5. 08:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg sarjadzó gomba és "hagyományos tenyésztési eljárásokkal kitenyészthető aerob baktérium" fertőzésed nincs. Viszont nincs lactobacilus flórád sem (tejsavbaktériumok, ezek a "jó" bacik a hüvelyedben, elég fontos szerepet játszanak a savas hüvelyflóra fenntartásában, a hiányuk bajt jelez, eltolódik a ph érték, elszaporodnak a "rossz" baktériumok).


És gram negatív pálcákat találtak, amikről én sem tudtam, hogy mik, de ezt találtam:

[link]


Szóval van fertőzésed.


Ennek amúgy így mi értelme, hogy van egy fertőzésgyanús eset és az orvos nem azt mondja, hogy meg fogom nézni kedves hölgyem az eesztben a leletet és az alapján fogom tájékoztatni, hogy mikor kell visszajönni, hanem visszahívja 2 hét múlvára... és ha van fertőzés addig nevelgesse a bacikat? Bocs, ez nem neked szól nyilván kérdező, csak nem értem.

márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!