Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sztk-s nőgyógyászaton is...

Sztk-s nőgyógyászaton is csinálnak tenyésztést, ha kérem?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

Mit akarsz tenyészteni ?

Amúgy nem kérés alapján szokott menni,hanem szakmai protokoll alapján

2023. febr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
En ott hiaba kertem csak az 5. orvos csinalt, addigra feleve szenvedtem...
2023. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2-es neked mi volt a panaszod? Addig kezelést se kaptál?

Én azért szeretnék tenyésztést, mert csak citológiát csinált az orvos, de az nem mutatott ki semmit. Viszont szürkés folyásom van, sokszor irritál, fáj is a szeméremkörnyékem néha.

2023. febr. 25. 21:12
 4/15 anonim ***** válasza:

Kezeltek vele? Kaptál rá antibiotikumot?

Vannak olyan kombinált antibiotikumok, melyek bakteriális és trichomonialis vaginitisre is jók. Ha kezelés után sincs javulás , akkor kell leoltás . Engem két magánorvos csak nézegetett, klinikán meg levették rögtön .

2023. febr. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Nem ertem miert lettem lepontozva, mikor az igazat irtam. Kaptam kezelest. Gombara gyanakodtak, de valojaban bakterialos fertozes volt. Bar az is lehet, hogy mindketto. Mert a tenyesztes elott mar egy rahedli gomba ellenes dolgot kaptam.
2023. febr. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem is most ezért lett leoltás . Gomba a klinikai kép alapján tuti. Most fél évig kapok rá kezelést . Azért kiváncsi a doki, hogy nincs e vmi baktérium is a gyulladás hátterében .
2023. febr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Még nem lett kezelve semmivel. Viszont tenyésztés előtt 1 hétig nem is szabad kezelni semmivel sem, mert nem lesz reális akkor az eredmény.
2023. febr. 27. 10:58
 8/15 anonim ***** válasza:

Hé hölgyem!

Bocsáss meg, nem bagatelizálni akarom a dolgot, de ha ilyen egyszerű vizsgálatot szeretnél, akkor azt bárki elvégzi neked. Még én is.


Mondom neked mi van: foglalsz időpontot laborba, megfelelő módon leveszed a mintát, beteszed a -vizsgálati iránynak megfelelő*- transzportba, beviszed a labor-partnerhez, kifizeted a vizsgálat árát és e-mailben kapod a leletet.


# az hogy tenyésztés, nem vizsgálati irány. Sok féle tenyésztési módszer létezik, mert egyes korokozók teljesen más eljárást (életkörülményeket) igényelnek.


Van ám egyszerűbb vizsgálat is, ami még olcsóbb is talán. Lehet, hogy az már magában is informatív lenne. Neked nem kell teljes mértékben diagnosztizálnod magad (nem is mennél vele semmire, a jó féle cuccok mind vénykötelesek).


Elegendő ha az orvosnak olyan leletet viszel amit nem ignorálhat. Kivéve persze ha valami STD leleted van, azt startból lehet kóroki tényezőnek tekinteni.


De a citologiai leleted és esetleges panaszaid talán nem is állnak egymással olyan szoros kapcsolatban...


Üdv, az 1-es

2023. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát a nőgyógyász csinál egy leoltást és utána a klinikai kép alapján el is kezd kezelni. Anaerob és aerob bacikat néznek főleg . Viszont a hüvely nem steril, vannak benne eleve.
2023. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Anaerobot??! Tudod te mi az? 🤔
2023. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!