Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet a mensim?

Mitől késhet a mensim?

Figyelt kérdés

Vártam hogy megjöjjön, de nem jött meg. 20 éves vagyok, viszonylag rendszeres a menstruaciom 28-31 napra szokott megjonni. A párommal rendszeres szexuális életet élünk, ovszerrel védekezünk, egyikünk sem akar gyereket a közeljövőben.

Már a 33. Napon vagyok és nagyon enyhe jeleit látom hogy megjönne, fel vagyok puffadva és kicsit pattanásos vagyok, de ezen kívül nem érzem a dolgot. Óvszert szoktuk ellenőrizni, plusz párom mindig kiveszi elelvezes előtt.

Rettegek a terhesség gondolatától és nagyon félek, sokszor kerültem már ilyen helyzetbe és a terhességi tesztre idegzetem sincs megcsinalni.


Mit tudtok nyugtataskent mondani? Vagy épp ellenkezőleg?


Annyit tudok hozzátenni még, hogy egyik nap, talán vasárnap elkezdett szúrni a bal oldalam meg ilyen furán fájni, mintha beszorult volna a levegő vagy nem is tudom úgy feszített, es azt hittem meg fog jönni de mégsem


márc. 6. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi késés még nem a világ. Lehet a stressz miatt is késik.
márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy mi a megoldás: tesztelj. Biztatásképpen azt tudom mondani, hogy ez a metódus már túlbiztosítás, és a stressz önmagában okozhat késést. Viszont így, hogy óvszert használtok + kihúzza, de így is rettegsz, ennyire, na ez már pszichológiai probléma. Akkor ne szexelj egyáltalán, ha ez téged ennyire stresszel (el nem tudom képzelni, hogy tudsz így ellazulni, élvezni a szexet, ha tényleg ennyire rá vagy stresszelve arra, hogy nehogy teherbe ess). Vagy kezdj el pluszban fogamzásgátlót szedni.
márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gép! Normális, ha néha késik, sőt az is, ha néha-néha kimarad egy hónap. Ha ennyire parázol a terhességtől, akkor ne szexelj. Ennek így semmi értelme nincs.
márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor kezdek el félni ha már késik, a kettő mensi között egyatalan nem. Így az ellazulás nem probléma és semmi más sem, nem gondolom megoldásnak hogy ne szexeljek
márc. 6. 15:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Könnyen felborul a ciklusom de eddig nem szoktunk eljutni ok nélkül, max annyi hogy február 20 újra kezdődött az egyetem több mint 2 hónap után, de akkora stressz lenne ez?
márc. 6. 15:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, egyáltalán nem félsz a kettő között, hiszen kiveteted óvszerestől, mielőtt elmenne, mert annyira rettegsz... 🤦‍♀️
márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, ezt a párom a kezdetektől így csinálta mindenféle megbeszélés nélkül. Egyatalan nem beszéltünk erről és meglepődtem hogy neki ez így jó, mert ezelőtt akivel voltam senki nem vette ki
márc. 6. 15:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha elkezd késni aggódni kezdek, nem kéne de mégis, tudom hogy sose csinálunk semmit óvszer nélkül, de pont ezért párom mindig nyugodt mert ő is biztos ebben… de én sokkal stresszelősebb vagyok
márc. 6. 16:28
 9/10 A kérdező kommentje:
Már a 34 napnál tartok, egyetemi stressztől lehet ilyesmi? :( épp az ezelőtti mensim előtt szedtem antibiotikumot de az már nem késleltetheti 😣 nem igazán szeretek járni az egyetemre, feszült vagyok gyakran dehát ennyit nyomna rá
márc. 7. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Csinálj légyszi egy tesztet és hagyd békén az gyakor népét! Nem mindegy, mi mit mondunk? Ha terhes vagy akkor is az leszel, ha nem tesztelsz, az idő meg csak megy. 2-es voltam.
márc. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!