Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem lesz wc hogy cseréljek...

Nem lesz wc hogy cseréljek betétet, tampont?

Figyelt kérdés
Biciklitúrára megyünk. Valószínű pont akkor fog megjönni és végig nagyon erős a vérzésem. Reggel 7-től este 6-ig fog tartani és nem igazán lesz wc. Max 1szer kb. a túra felénél. Hogyan oldjam meg? Mini tampont használok. Egy tampon betéttel kb. 2 óráig bírja.

márc. 18. 14:01
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Es a mensibugyiba tegyek betetet? Vagy az ugy nem mukodik?
márc. 19. 16:55
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyikbe sem kell betét, a menstruációs bugyiból 2 féle van, eldobható és mosható.

Az eldobható az az Always márkából kapható Rossmannban, elvileg 5 betétnek megfelelő mennyiségű vért tud felszívni. Ez fekete színű, olyan, mint egy fehérnemű csak nedvszívó anyag van benne.

A mosható az meg kapható drogériában, vagy webshopokban is, de ennek ilyen 5-10 ezer ft darabja. Ennek a bugyinak is a belsejében van a nedvszívó anyag. Plusz speciálisan kell mosni, nehezen szárad. Tehát ha alapvetően nem szimpatikusak a mosható vagy újrahasználható dolgok, akkor csak emiatt az egy biciklizés miatt nem éri meg beruházni rá. (Gondolom a válaszadók az eldobható fajtára gondoltak).

Azért sem kell betét pluszban a bugyiba, mert az egészségügyi betétek alján vízzáró fólia van, tehát nem folyna át a mensibugyiba ha megtelik. Amikor átázás van akkor igazából oldalra ázik át az ember, vagy hátra, nem lefelé.

márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Koszonom! Szimpatikusnak tunik ez a bugyi dolog. Es a kirandulasra az eldobhatot vagy a moshatot vegyen? Az eldobhatot jobbnak gondolom mivel azt eltudom dobni es nem kell egesz vegig magammal cipelnem ha kicserelem.
márc. 19. 17:07
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt próbáld meg. Erre gondoltam, ez az egyszer használatos.

Moshatónak mint írtam akkor van értelme, ha eleve szeretnél majd mosható termékeket használni (kehely, mosható betét, stb.), de csak 1 db-ot nem igazán van értelme, főleg, hogy nem biztos, hogy első próbálkozásra jót vesz az ember, és elég drága.

márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
67%
Az eldobhatót. Szabadban a moshatót elég nehéz lenne cserélned, és akkor egész nap magadnál kellene tárolni a véres bugyit.
márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Koszonomm!;)
márc. 19. 17:13
 27/33 anonim ***** válasza:
68%
Mikor lesz ez a túra amúgy?
márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Jovohet szombaton.
márc. 19. 17:32
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem thisisredy menstruációs bugyim van. Ez nem eldobható hanem újrahasznosítható. Simán kibírok vele 12-14 órát csere nélkül erősebb napokon is. Én azt választanám.
márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
69%

Én is ajánlani tudom a mensi bugyit, esetleg ha nagyon félsz, akkor mellé normál méretű tampont is rakhaszt be. Az én anyukám is nagyon kontrollmániás volt ezen a téren, de mivel kivételes alkalom, talán megengedi azt, hogy a vérzésednek megfelelő méretű tampont használj.



Anno nekem eleinte csak a betétet engedte meg, tampont titokban kezdtem el használni először, de nem volt túl jó, mert ugye mini méretet használtam, közben nekem meg inkább a szuper vagy a super plus méretű lett volna jó.



Lényeg a lényeg, próbáld meg megbeszélni vele, és ha nem engedi, akkor állj a sarkadra, elvégre a te testedről van szó.

márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!