Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha megijeszt a...

Mit tegyek ha megijeszt a rákszűrés? Lehet ezen valahogy könnyíteni?

Figyelt kérdés
Első ilyen vizsgálatom lesz, ezért elég ijesztő a számomra. Néztem képeket és videókat de ez a kacsával "szétfeszítés" meg a "két ujját benyomja" dolog nagyon megrémísztett. Több mint egy éve élek nemi életet szóval ezért szükséges, de nekem ez nagyon más. Félre értés ne essék tudom hogy az orvos nem valami perverz, nem is kifejezetten tőle félek hanen a procedúrától. Tényleg olyan rossz mint amilyennek hangzik? Vagy annyira nem is vészes?

márc. 20. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Gondolj valami szépre olyankor.
márc. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem olyan vészes, ne aggódj.


Pár perc az egész, az orvos óvatosan csinálja. Az eszközökre tesz egy síkosító kenőcsöt.


Lélegezz közben, próbálj ellazulni, mert ha befeszítesz, az ronthat a helyzeten. Tudom, könnyű mondani, de hidd el, tényleg nem szabad befeszíteni.


Szóval nem olyan vészes, pár percig kellemetlen csak. Gondolj arra, hogy ez megelőzés, jól teszed, hogy elmész a vizsgálatra, saját érdeked.


(Gondolom ez nem segít, de hidd el, más dolgok sokkal jobban fájnam, például az átjárhatósági, a béltükrözés, a szülés stb.)

márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Az is opció, hogy nem mész el. A leírtak alapján fiatal lehetsz, tehát nem vagy rizikó csoportban. Hpv oltást kaptál? Ha igen, akkor pláne nincs miért aggódni. Én nem foglalkoznék vele, főleg, ha ennyire tartanék tőle.
márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem nagy cucc, de nem is kellemes
márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Azt ne vedd opciónak, hogy nem mész el. Semmi baj nem lesz, max egy kicsit kellemetlen érzés pár másodpercig. Minél előbb kezdesz el járni, annál könnyebben megszokod majd.
márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell videókat nézegetni aztán stresszelni magad.


Annyi az egész hogy bugyit leveszed, szoknya maradhat, felülsz, felhelyezi a kacsát ami hideg, szóval EZ kellemetlen, kenetet vesz és kész.

Félperc max. az egész dolog, csak ugye sok idióta (nő) szereti úgy beállítani, hogy megalázó, irtóra fáj, inkább el se menj, mert...


Semmi megalázó nincs benne és nem, nem fájdalmas.

Ha fáj, akkor ott más probléma pl kezdődő gyulladás állhat a háttérben.


Annyi, hogy nyilván nem vagy felizgulva, szóval kb olyan semleges érzés, mint amikor egy super tampont teszel fel - ha használsz tampont.

márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

6:

De ne is úgy állítsd be, mintha valami semmiség lenne... Eleve le kell vetkőzni, plusz szétrakni a lábaidat egy idegennek, szóval annyira mégsem semmiség...

márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

7-es: Nem a 6-os vagyok, de teljesen jót írt, nekem inkább a te megfogalmazásod nem tetszik. Nem idegennek rakjuk szét a lábunkat, hanem elmegyünk egy nőgyógyászhoz, aki megvizsgál. Megértem, ha valakinek nem semmiség, mert mondjuk szexuális abúzus érte és/vagy extrém módon gátlásos, de a kérdező nem ezt fejtette ki a leírásban. Szóval, teljesen helyes arra irányítani a figyelmet, hogy nem egy hú, de durva vizsgálat, inkább csak picit kellemetlen, de hamar lezajlik.


Kérdező, szerintem ne nézegess videókat! A dokinak meg nyugodtan szólhatsz, hogy még nem volt ilyen vizsgálatod, és ha normálisat fogtál ki, akkor türelmesebb lesz, ill. elmondja lépésről lépésre a vizsgálatot.

márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Különböző méretű kacsák vannak, nem "feszítenek" szét vele, nem fájdalmas, sok helyen már műanyagot használnak, nem fémet, így nem is hideg. Jelezd, hogy első vizsgálatod bár már nem vagy szűz, normális orvos ilyenkor türelmesebb, gyakran használnak valamilyen síkosítót is. Az ujjal történő vizsgálat még kevésbé fájdalmas. Próbálj meg lazítani, ne feszítsd be magad, mély lélegzet orron át be és lassan kifújni szájon. Az én dokim az első vizsgálat közben folyamatosan kérdezgetett, így terelte el a figyelmemet. Ne legyen opció, hogy nem mész, kb. 2 perc kellemetlenségért cserébe még a kialakulás előtt felfedezhető egy rákos állapot, illetve gyulladás stb. bármikor jelen lehet akár tünetmentesen is.
márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki bíztatott, ment is a zöld pipa:)

Végül rávettem magam és kértem időpontot. Megpróbálok majd ellazulni és akkor remélem gyorsan túl is leszek rajta😊

márc. 21. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!