Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először 3 hónapig szedtem...

Először 3 hónapig szedtem Dienille- fogamzásgátlót a cisztám miatt most pedig Symicia-t. Felszedtem 1-2 kg-t úgy érzem. Ha visszaállnék esetleg egy mini pill-re vissza állnék a normális kg-ra? Félek hogy tovább hízok. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

márc. 24. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is szomorú, nem a tablettától hízol, hanem mert több kalóriát viszel be, mint amennyire szükséged van.


Úgy ÉRZED, hogy híztál? Vegyél egy mérleget és mérd meg magad hetente 1x, mindig ugyanakkor (mondjuk minden vasárnap reggel WC-zés után, evés előtt) és fogod látni, hogy tényleg híztál-e és mennyit.


Nőgyógyász írta fel a ciszták miatt a fogamzásgátlókat? Készült hormonvizsgát, pajzsmirigyvizsgálat? Endokrinológushoz menj el ha még nem voltál, nem biztos, hogy fogamzásgátlóval kellene kezelni a problémádat.

márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-es, a kalóriabevitelről is az tehet hogy 1: megnöveli az étvágyat a tabletta, sajnos. 2: lassítja az anyagcserét, amitől megint nagyobb esély van a hízásra.
márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Az étvágyat megnövelheti, igen, de ő eszi meg a plusz kaját. Nincs ilyen, hogy "lassítja az anyagcserét".
márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne hatna az anyagcserére. A magas ösztrogénszint is IR-t okozhat idővel, persze az IR maga is kiválthat vacak hormonszinteket. A női hormonok és azok megzavarása igenis hatással van a szénhidrátanyagcserére. Én csak antidepit szedtem, jól szétcs*szte a kortizolháztartásomat, ami mellékvesehormon, de ezzel együtt IR-em lett, cisztáim. Nézzenek oda, 1 évvel azután, hogy letettem az SSRI-t, nincsenek ilyen problémáim. Nagyon sok minden hat a szénhidrátanyagcserére, a női hormonok különösen.
márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pl: nem véletlenül kíván sok nő a menzesz előtt cukros dolgokat. Egyszerűen a magas progeszteron alacsonyabb ösztrogénnel több inzulint termeltet a testben.
márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, de akkor is arról van szó végső soron, hogy több kalóriát visz be, mint amennyire szüksége van (a "lelassult" anyagcsere miatt).
márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeted statisztika azt mutatja hogy a fogamzásgátlótol nem lehet meghízni.

Szerintem nem ez áll a háttérben. Kezd el valamit sportolni

márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!