Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Természetes szülés után...

Természetes szülés után meddig (hány ciklusig) normális a nagyon erős vérzés, illetve az azt megelőző pecsételgetés?

Figyelt kérdés

Első gyermekem császármetszéssel született. Nem szoptattam sokáig. Nagyon hamar elkezdtem szoptatás mellett is menstruàlni és már az első ciklus is átlagos volt, nagyon hamar vissza is állt “normàl” kerèkvágásba a rendszer. (Ez lassan 6 éve volt).

Tavaly összel született a második gyermekem. Ő spontán módon, természetesen jött világra. Sajnos engem kívül-belül varrni kellett, de az nem volt gond. Volt hegbetapintás is, ott sem volt baj.

A 6 hetes kontrollon sem.

Viszont mióta megjött az első vérzésem (szülés után a harmadiknál tartok) mindegyik nagyon erős. A baba már 5 hónapos, és én ha menstruálok állandóan átázok (rám nem jellemző módon), 2-3 napig folyamatos betétcserébe vagyok és még úgy is. Ráadásul előfordul a rendes vérzés előtt pecsételgetés is. Viszont nem fájdalmas, nem vagyok ingerlékeny, nincs egyéb panaszom. Csak nagyon erős a vérzésem.

Màr 3 hónapja nem szoptatok. Nem értem. Orvoshoz megyek ha lassan újra eljutok. Aki volt így, esetleg fogamzásgátló segíthet?



márc. 18. 15:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Most már alwayst, de eddig (mármint szülés előttig) a naturella nekem teljesen jó volt. Tampont szintén nem hasznàlok szülés óta, eleinte ugye nem lehetett, így azóta betétezek. De nem is ezzel van a baj, hanem inkább hogy nekem szokatlan az erős vérzés.
márc. 18. 16:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Hormonzavar gyanús. A szoptatás után hosszú idő kell, míg minden helyreáll. (Akár egy év is)

Hasonló problémám volt, de már évekkel a szülés után. (Meg igazából enyhén már a szülés előtt is fennáltak a dolgok) Nekem segített a fogamzásgátló, de vagy 3-4 fajtát kipróbáltam, mire meglett a megfelelő. Eleinte azzal együtt is pecsételtem. De a vérzés mennyiségét egyből normalizálta

márc. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
* A pecsételést úgy kell érteni , hogy sokszor egy héttel a menstruáció előtt elkezdődött. Nagyon zavaró volt.
márc. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!