Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, aki a hagyomány...

Van itt olyan, aki a hagyományostól eltérő módszert alkalmaz menstruációkor vagy a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Intim- eü.-betét, tampon, vatta helyett.

Pl. fürdőszivacs.

Ismerősömnek (tudom, ismerősnek..., de valóban neki) elismert nőgyógyász ajánlotta 5 éve, azóta használja, hetente vesz újakat, mindig fertőtleníti, szárítja stb.

Olcsóbban kijön, beteg azóta nem volt, előtte folyton felfázott meg hasonlók.

Létezik más is ilyen esetekre?


ápr. 3. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem értem miért olyan érdekes hogy valaki használja a fürdőszivacsot. Azzal mosdik menstruáció alatt vagy mi? Én menstruációs bugyit használok.
ápr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Menstruációs bugyit használok
ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1-es anonim: nem azzal mosdik, azt használja betét helyett. Szövegértelmezés...
ápr. 4. 11:51
 4/18 qborka ***** válasza:
100%

Akkor inkább tengeri szivacs.

Néhány alkalommal használtam,de akkor gyenge vérzesem volt, szerintem még fogamzásgátló mellett.

ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 qborka ***** válasza:
100%
És tampon helyett,ez lemaradt.
ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Követem a kérdést kérdező, ha nem baj :) Én amúgy hagyományos módszereket használok, de eddig ezekről hallottam, amik eltérnek a megszokott tampontól, betéttől:


- Kehely

- Menstruációs bugyi

- Free bleeding (=szabadon folyik a vér, bármilyen segédeszköz nélkül)

- Záróizmok tudatos edzése és használata, azaz nincs menstruációs segédeszköz, hanem amikor éppen mész pisilni, kiengeded a vért is. Ugyanis az nem folyamatosan folyik, hanem x óránként engedi ki a szervezeted, ha ezt megtanulod hónapok alatt, és megedzed a záróizmokat, akkor nem fog kifolyni, csak pisiléskor kiengeded. Árokszállási Edit írt erről egy könyvet (Piros pöttyös napok), szemezek vele egy ideje, hogy megvegyem, megtanuljam a záróizmok edzését, tudatos használatát. (Kicsit hasonlít az EC-re, a természetes csecsemőhigiéniára.)

ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Árokszállási könyvét én elolvastam, gyakoroltam, mindent, ahogy írta. Nem jött be. Botor Edit ezzel szedte volna meg magát, csak hát nem veszik tucatjával (szerencsére) a parasztvakítását. Maga a módszer nőgyógyász szerint blabla. Kinek hogy. Persze itt is játszik a placebohatás.
ápr. 4. 18:32
 8/18 A kérdező kommentje:
qborka! Szegény szivacska 😂 De most komolyan. Bevált ténylegesen?
ápr. 4. 18:34
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Kedves #6!


Nekem csak pisiléskor jön, akkor ez tényleg normális???

ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9#!


Írd ki saját kerdésben, ne offolj, kérlek 🙏🏻

ápr. 5. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!