Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas Anti TG(Atg) és Inzulinr...

Magas Anti TG(Atg) és Inzulinrezisztencia okozhat rövid és rendszertelen ciklusokat erős, hosszan tartó vérzéssel? Valakinek használt ciklus rendezésében pajzsmirigy gyógyszer?

Figyelt kérdés

Minden Pajzsmirigy értékem jó (TSH 1, Atpo, T3,T4 is határon belül), Atg viszont 4x-ese a felső határértéknek, illetve inzulinom magas, cukrom alacsony(4,5-3).


Hormonok is jók a 3.és 21 napon ( akkor épp 25 napos volt a ciklusom, de 18 és 27 közt ingadozik, 7-10 napig tartó vérzéssel).


Fentiekre megfelelő vitaminokat szedtem évekig, autoimmunk diétát is tartom évek óta(glutén tej tojás mentes), de nem változott semmi.


Valakinek tapasztalat?



ápr. 6. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen és igen!


Életem legjobb döntése volt a pajzsmirigy gyógyszer. Azóta rövidebb és gyengébb a menstruációm, illetve minden más tünetem megszűnt, boldogabb is vagyok.


Jódot semmiképp ne szedj, a multivitamint is csak jód nélkül, a sódat is cseréld asztalira, mert a jód hamis TSH eredményeket adhat, és a gyulladást fokozni fogja (vérben antitesteken is látszik).


A diéta nekem semmit nem segített. A vitamin, rendszeres alvás, stresszcsökkentés és gyógyszer segített.

ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megkérdezhetem milyen gyógyszett szedsz? Endokrinológus írta fel? Jódot és jódozott sót nem fogyasztok 4éve és jódmentes vitamint szedtem, de azt se szedek már 2 éve :)

ápr. 7. 15:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

T4 hormont (régen Letrox, most Euthyrox a támogatott ár miatt), illetve T3 hormont is kell szednem, mert a szellemi képességem csak akkor működik jól illetve anélkül rengeteget alidnék (Thybon). Endokrinológus kezel 2016 óta, akkor voltam 20 éves.

Szuper, hogy nem fogyasztsz plusz jódot! Természetesen ami az ételben megvan alapból, az elegendő.

ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ :)


Nekem a T4 és T3 is jó, meg a Tsh is, Atpo is, csak az Atg toronymagas, szerinted akkor is ír fel gyógyszert? Vagy neked a többi is eltérő volt?

ápr. 7. 16:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Nekem minden tartományon belül volt, de mégis kellett gyógyszer, mert nagyon rosszul voltam. Nekem az antitesjeim rendben voltak amúgy.


A t4-nek a tartomány felső felében kell lennie, a t3-nak meg a felső harmadában nagyjából.

ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ez lehet a baj nálam is, T3 T4 is az alacsony határértékhez közelít inkább, magastól messze van😀. Nekem csak az gyulladt akne és a rendszertelen, rövid ciklus, meg a hosszú, erős vérzés "csak" a tünetek, de ez épp elég ahhoz, hogy állandóan szorongjak és idegeskedjek, mert dolgozni se tudok emiatt. Meg mióta élek borzasztó ideges típus voltam és depresszív, biztos köze van hozzá a pm-nek.

Esetleg megírnád, hogy te kihez jártál endokrinológushoz, aki felírta neked?

Köszi :)

ápr. 7. 18:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívesen! Igen, az alacsony tartományban okozhat már tüneteket. :( Amit még nagyon ajánlok, az a ciklus követés. Nekem is rendszertelen időnként, de hőmérővel követem az ovulációm meg a nyákom, szimptotermális módszerrel, és így mindig tudom, ha sikerült ovulálni akkor +12 nap és meg fog jönni.
ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, én is követem, de nekem rövid a luteális fázisom sajna szerintem. A gyógyszertől rendszeres lett a ciklusod?
ápr. 7. 19:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Szívesen! Hány napos a luteálisod?

Nekem régen 26-120 naposak voltak, sok vérrel, 6 napos mensivel. Most sikerült 31-50-re lehozni, 4 napos gyenge mensivel. Sajnos nem lett jobb sosem, de én már ennek is örülök :)

ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem 8 napos kb, az a baj, hogy az egész ciklusom 21 nap, abbol 4nap barna, 3nap erős vérzés, megint 4 napbarna, 11 napot vérzek, utána ovu,és 9 napra rá megint jön. Ez 1 éve megy így, előtte is 21-23 napos ciklusaim voltqk, de 5-6 nap alatt lement a menses és nem véreztem erősen. Ezért gondolom, hogy valami nagy gáz van már és tenni kell valamit, ha gyógyszer a megoldás, akkor gyógyszer..
ápr. 7. 19:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!