Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim mosakodóktól lehetett?

Intim mosakodóktól lehetett?

Figyelt kérdés
Sok éve használok intim mosakodót és egy időben feltűnt, hogy nem javul semmire sem a hüvelyi viszketés illetve erős sárgás folyás. Mióta nem használom őket azóta semmi panaszom nincs és egészségenek érzem a hüvelyem és annak is néz ki. Nem viszket, nincs már folyásom egész nap, nincs hámlás. Igaz évek alatt több fajtával kísérleteztem és nőgyógyásznál is voltam, aki adott gyógyszereket de egyik sem hatott és furcsáltam hisz 2 -nél voltam már aki hüvely gombát mondott. Olvastam a neten, hogy semmi mással nem szabad a hüvelyt tiszítani csak vízzel és elgondolkoztam, hogy lehetek azoktól van? Igazából azért használtam őket, mert nélkülük azt hittem, nem éreztem tisztának magam a sok panaszom miatt de egyszer kellett rá vennem magam, hogy kibírjak egy napot "piszkosan" és azóta nincs gond és még így is tisztának érzem magam ha csak vízzel mosom ott. Még egy kis kellemetlenség, néha a fenekemet is azzal mostam és ott is elég sokat viszketett, egyszerűen nem értettem mitől viszketek mindkét helyen, nos ott is abbahagytam és azóta ott se viszket egyáltalán. Ha továbbra sincs semmi panasz, betudható annak, hogy az intim mosakodók okozták a gondokat? És ha igen, hogyan? Allergiás reakció, érzékeny a bőröm, érzékeny valamelyik összetevőre? Mikor mostam éreztem, hogy a lábamnál is viszket mikor odakerült kis mosakodó, nem is sejtettem mitől viszket ott sokszor, mikor máshol a testemen nem így nem a tusfürdőre gondoltam...Amúgy általában Lactacyd, Sába, X-epil (ettől egyből erősem érzékeny lett így kidobtam azonnal) mosakodót szoktam használni. Kísérlezetem, melyik jobb de általábana Lactacyd nyert de abból is több fajtát vettem. Utólag tényleg eléggé agyon mostam lehet a hüvelyem ennyi fajta mosakodóval? Tudom, hülye voltam de utólag tanul az ember...Nem élek nemi életet, nincs más egyéb betegségem.

ápr. 8. 01:52
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem a nőgyógyász ismerősöm mondta egyszer, hogy ezek a hüvelymosó folyadékok a lehető legrosszabbak, legátverősebbek. Hiába írják rá, hogy savas pH-jú, totálisan felborítják a saját hüvelyed pH egyensúlyát, ami kedvez a kórokozóknak.


Lehet allergia, de én inkább arra tippelnék, hogy a bőröd pH-ját is eltoltad vele, aminek így a védekező képessége szintén lecsökkent.


A legjobb védekező ereje a saját hüvelyváladékodnak van.

ápr. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
ápr. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja.

Nekem pl azóta nincs semmilyen gondom amióta használok (facelle sensitiv)

ápr. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez tenyleg csak marketing, ellentetben a tejsavas huvelykupokkal. Nagyon elofordulhat. Ezer eve nekem is volt ez. Mar regesreg jo szappant hasznalok, es semmi bajom. ( Regivagasu szappant, Imperial Leather, de nem ez a lenyeg.)
ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!