Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Miért jártok olyan...

Lányok! Miért jártok olyan gyakran pisilni?

Figyelt kérdés
Mindig kell is vagy csak nem várjátok meg, amíg igazán kell? Egyáltalán mennyit pisil egy nő, amikor már tényleg kell neki.
ápr. 8. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Én főleg akkor járok gyakran ki ha megjött.
ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert kell. Kb óránként járok.

Amúgy meg gondolj bele a hólyag 4 dl, sosincs teljesen tele és ha napi 3 liter folyadék megvan az minimum 8 alkalom tehát ha 8 orat alszunkes 16 orat vagyunk ébren és mindig megvárnánk h fullon legyen a hólyag akkor az 2 óránként egy pisi. De sose várjuk meg hogy fullon legyen mert akkor járni se tudnánk

ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

A nőknek kisebb a hólyagjuk. Már csak ezért is gyakrabban kell, mint a férfiaknak.

A nők menstruálnak, azért is járnak, ellenőrizni, hogy minden rendben van-e, cserélni.

A nők nem tudnak olyan egyszerűen, szinte bárhol pisilni, mint a férfiak, így pl. utazásnál bonyolultabb. Inkább elmegyek akkor is, ha annyira nem kell, ha van lehetőség, pl. benzinkút.

Plusz én úgy vettem észre, hogy a nők többet isznak. Jobban figyelnek arra, hogy meg legyen a napi normális folyadékfogyasztás.

Nekem teljen változó, van, amikor 1-2 óránként kell, van, amikor 4-5 órán át semmi.

ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Első infó, hogy eleve kisebb a húgyhólyag. A húgyhólyag űrtartalma változó, férfiaknál valóban nagyobb, a teljes kapacitás átlagosan fél liter, de ennél több is lehet, elérve akár az egy litert is.



A nők jellemzően két életszakaszukban kerülnek szembe leggyakrabban vizelettartási nehézségekkel. Először kismama korukban érheti el őket ez a kínos kellemetlenség, mivel a növekvő magzatot hordva a méh nyomja a hólyagot, illetve a megnövekedett testsúly a medencealapi izmokra nehezedő terhet átmenetileg megnöveli, rontva a zárizmok hatékonyságát.


Ha azonban nem terhesség, hanem elhízás okozza a gátizmok meggyengülését, akkor a túlsúllyal együtt a vizelettartási nehézség is állandósulhat.

ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Hát vagy tök más okból kifolyólag lesz inkontinencia , ami nem pl balesetből adódik, hanem "életszakasz".
ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Anatomiailag a nok holyagja kisebb, gyakrabban kell nekik. Masik dolog egyutt a vecere menni, hol egyiket, hol masikat kiserni, kibeszelni azt, amit ott nem akartak, tukor elott hajat, sminket igazgatni.
ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
6: Inkább azért megyünk együtt, mert nem lehet becsukni az ajtót, nincs fogas, ahova a táskát, kabátot lehetne akasztani :D Szórakozóhelyen meg kisebb az esély, hogy összefogdosnak idegenek pasik, ha nem egyedül mászkálsz a tömegben.
ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5 vagyok! Idióták!
ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 fogyatékos lepontozta a normális válaszokat...
ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nálam ez fordítva van, sokkal ritkábban megyek, mint bármelyik férfi a környezetemben. Csak napi 3-4 alkalommal, de akkor nagyon sokat.
ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!